Екранот на парче Galaxy Note 10 сега може да имитира LED сигнализација

Galaxy Note Potongan 10 tampilan sekarang dapat meniru LED notifikasi

Бидејќи Galaxy S10 не доаѓа со LED за известување, не е изненадување кога Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+ не го прават тоа. Сепак, постојат некои апликации од трети страни кои овозможуваат осветлената област околу пресекот на предната камера во основа да го имитира тоа однесување.

Е видите дека прстенот околу пресекот се осветлува кога се префрлате помеѓу предните и задните камери. Многумина бараат Samsung да го отвори ова како алтернатива. Samsung тогаш го стори тоа преку EdgeLighting + за Windows Vista Galaxy S10. EdgeLighting + сега е ажурирана така што екранот Galaxy Note 10 Piece може да имитира ЛЕР за нотификација.

Користете го вашиот екран за намалување на Galaxy Note 10 како ЛЕР за известување

За оние кои не се свесни, EdgeLighting + е добар модул за заклучување (ова е освежувач за Добро заклучување) кој ви овозможува да ги прилагодите боите, ефектите за анимација, ширината и транспарентноста на ефектите на осветлување на работ. Samsung го ажурираше претходно оваа година за да даде нов ефект на Eclipse што ја осветлува областа околу Galaxy Cut S10 при известувања или дојдовни повици.

EdgeLighting + е ажуриран денес со нови „Black Hole“ ефекти за Galaxy Note 10 и Galaxy Note 10+. Истата работа е, областа околу засекот ќе светне кога ќе се добие известувањето. Ние го проверивме на нашиот уред. Постојат многу бои од кои може да изберете и можете дури и да го поставите времетраењето на ефектот.

Екранот на парче Galaxy Note 10 сега може да имитира LED известување 1

Осигурете се дека сте ја активирале апликацијата за да користите Edge осветлување кога тие испраќаат известувања. Бидејќи овој ефект е дел од карактеристиката на осветлување Edge, овој чекор е апсолутно неопходен. Можете да управувате со апликации што ја користат оваа одлика со навигација до Поставки> Екран> Екран на работ> Осветлување на работ> Управува со известувања.

Не мора да имате добар клуч на вашиот мобилен телефон за да добиете ефекти врз вашиот Galaxy Note 10 или Galaxy Note 10+. Едноставно преземете ја апликацијата EdgeLighting + и подготвени сте да го сторите тоа. Најновата верзија на EdgeLighting + е достапна за преземање од нашата APK страница.

Екранот со 10 парчиња Galaxy Note сега може да имитира LED известување 2

Екранот со 10 парчиња Galaxy Note сега може да имитира LED известување 3

 • Модел: SM-N970F
 • Големина: 151,0 x71,8 × 7,9мм
 • Изглед: 6,3 “(160,02 мм) Супер АМОЛЕД
 • Процесор: Егзинос 9825
 • Камера: 12 MP, CMOS F2.2 Телефото & 12MP F1.5 / F2.4 77 ° & 16MP F2.2 123 ° Многу широк

Екранот на парчиња Galaxy Note 10 сега може да имитира LED-светла со 4 известувања

 • Модел: SM-N975F
 • Големина: 162,3 x 77,2 x 7,9мм
 • Изглед: 6,8 “(172,7 мм) Супер АМОЛЕД
 • Процесор: Егзинос 9825
 • Камера: 12 Ултра Широк: 16MP F2.2 (123 °) & Широк агол: 12MP 2PD AF F1.5 / F2.4 OIS (77 °) & Телефото: 12MP F2.1 OIS (45 °) & Вид на длабочина на камера: VGA