Ексклузивно истекување на Apple го потврдува секој последен детал за iPhone 11

No less than eleven new features that Apple had hoped to keep under wraps have been revealed.

Шоуто iPhone 11 е скоро зад аголот и се чини дека Apple Претстојниот начин е отворена книга за целиот свет да ја види. Во текот на изминатите неколку месеци, истекувањето и гласините содржеа детални различни карактеристики на претстојната постава на iPhone 11 и најновата фабрика за протекување, бидејќи последната шајка во ApplePeti е мртва. Со ова ново истекување, не останува ништо друго за да се изненадиме кога Apple конечно го лансира својот уред за 2019 година.

Во масовно ексклузивно истекување, Марк Гурман и Деби Ву од Блумберг ги детализираа не помалку од единаесет нови функции кои „Епл“ се надева дека ќе ги скрие. Со ова истекување, серијата iPhone 11 изгледа како прилично интересен уред во споредба со пред неколку недели каде се сугерираше дека ќе биде само дополнително ажурирање.

Еве неколку од претстојните карактеристики на iPhone 11:

 • Apple ќе остави римски броеви и сега ќе го избере брендот ‘Pro’ за своите премиум модели. Името на iPhone XR ќе остане исто така.
 • Високо поларизираната испакнатина камера се справи со моделот iPhone 11 Pro ќе има три фотоапарати кои ќе работат во унисон и ќе направат три фотографии од сè што ќе направите. После ова, овие слики ќе бидат комбинирани во единствена слика што ќе ви овозможи да ги исечете фотографиите понатаму со информации што недостасуваат. Форбс го објасни ова со наведување „ако главната камера пресече некој што е фатен со леќи со широк агол, можете да го додадете назад.
 • Како и рекламата Samsung Galaxy Note 10 со силни можности за снимање видео, исто така се верува дека Apple работи на снимање на видео. Со новиот iPhone 11, се вели дека снимањето на видео е поблиску до камерите со професионална класа и корисниците ќе можат да применат филтри, ретро, ​​рефрамирање, па дури и повторно да пресечат видео кога се снима видео.
 • Претходно се веруваше дека полнењето нема да се случи во наследникот на iPhone XR. Сега, сите iPhone паметни телефони iPhone 11, наводно, доаѓаат со оваа одлика.
 • Потврден е финалниот мат финиш. Сепак, „Епл“ ќе користи сјајна завршница и на одредени варијанти.
 • Оваа нова слушалка ќе дојде со анти-кршење технологија што ќе го заштити доста значително од случајни капки.
 • ID-то на лицето исто така ќе биде фиксирано и сега ќе поддржува повеќе агли. Интересно е што корисниците на iPhone 11 ќе можат да ги отклучат своите слушалки дури и кога паметниот телефон лежи рамно на масата.
 • Блумберг рече дека новиот iPhone може да тоне затоа што е „далеку подолг од 30-минутниот рејтинг на тековниот iPhone“; што покажува дека водоотпорниот рејтинг исто така значително се подобрил. Ова му овозможува на iPhone 11 да се натпреварува со акциони камери како поставата GoPro Hero.
 • 3Д допир ќе биде напуштен и тоа е потврдено со „Епл“ сега избирајќи ја формата за хаптички повратни информации.
 • Замената на iPhone XR ќе дојде со втора задна камера и оваа слушалка ќе дојде и во целосно нова зелена боја.
 • Дека Apple A13 SoC доаѓа со кодното име AMX или Matrix за кое се вели дека може да растовари тешки математички задачи. Овој чипсет ќе биде центар за зголемена реалност што Apple одлично ќе ја охрабри оваа година.

iPhone 11 бои

Иако Apple ќе лансира серија интересни спецификации со iPhone 11, најголема посетеност е 5G. Блумберг наведува дека додека „Епл Конкурс“ го прифатил овој нов стандард, „iPhone 2020“ ќе биде тој што ќе ја добие оваа одлика. Исто така, многу шпекулираната 3Д-камера нема да се појави оваа година.

Коментирајќи го овој протек, Форбс изјави: „Дури и така, нема сомнение дека опсегот на iPhone 11 изгледа далеку поимпресивен од пред неколку недели. Тоа рече, со оглед на она што го знаеме е амбициозниот Apple Plan 2020 (се состои од нови дизајни, промени во големината, изгледот ProMotion и долгоочекуваниот потег на USB-C), сепак мислам дека подобро чекате да се надоградите “.

Кликнете на Deccan Chronicle Technology and Science за најновите вести и прегледи. Следете нè на Фејсбук. Твитер.