Елиминирајте го Фејсбук Рекламирање со Android: ЕДНОСТА Упатство

Елиминирајте го Facebook рекламирањето со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Блокирајте Facebook рекламирање со Android: тука е најлесниот и најбрзиот начин. Дали сакате да го блокирате рекламирањето од Фејсбук на Android? Еве како да го направите тоа

Како да го блокирате Facebook рекламирањето со Android

Во денешниот водич ќе одиме да го видиме како да се елиминира рекламирањето од Фејсбук на Android паметни телефони и таблети.

Сигурно сте забележале дека, додека ја прелистувате социјалната мрежа, буквално сте презаситени од рекламирање, што се појавува помеѓу една објава и друга, во рамките на Гласник, пред, после и за време на видеа и во други периоди.

Малку од рекламирање тоа е прифатливо, но оној што ни е предложен Фејсбук понекогаш е навистина неподносливо и досадно.

И тогаш разбирам дека сте уморни Рекламирање на Фејсбук и кој сака да го елиминира. Но, ако ви треба водич за тоа како блокирајте рекламирање во рамките на социјалната мрежа бидејќи не знаете како да го сторите тоа, не мора да се грижите. Во следниот водич ќе видиме најлесен, најудобен и најбрз начин ослободете се од рекламирањето на Фејсбук засекогаш.

Бидејќи не сакам да губам време (и претпоставувам дека е исто и за вас), би рекол да преземете акција веднаш.

Гарантирам дека дури и ако сте неискусен корисник, ќе можете да ја постигнете вашата цел на најлесниот и најбрзиот можен начин, без никакви потешкотии.

Да започнеме!

Оневозможи рекламирање на Facebook со Android

Првото нешто што треба да направите е преземете потребна програма да се филтрира интернет сообраќајот. Само на овој начин можеме спречи Фејсбук да ви покажува реклами.

Затоа, директно од вашиот Android уред ОВДЕ и преземете го бесплатна програма DNS66.

На страницата што се отвора, побарајте ја најновата верзија на програмата DNS66 и преземете ја бесплатно со кликнување на БЕСПЛАТНИ АПК.

Преземањето е завршено, повлечете го известувањето надолу на вашиот паметен телефон, кликнете на датотеката што штотуку сте ја преземале и следете го упатството за инсталација.

Кога инсталацијата е завршена, старт на DNS66.

Откако програмата ќе започне, едноставно кликнете на копчето СТАРТ, ништо повеќе.

ЗАБЕЛЕШКА: ако добиете порака “Недостасува датотека за домаќини”кликнете на ДА за да продолжите и преземете ја независно од програмата.

Отсега програмата DNS66 ќе го „провери“ вашиот интернет сообраќај: кога ќе одите да ја отворите апликацијата „Фејсбук“ за Android, тој автоматски ќе се погрижи за блокирајте ги и избришете ги сите реклами и реклами.

Ако се уморите од програмата, само кликнете на СТОП да се вратиме на претходната ситуација: ќе се вратите да го гледате рекламирањето на Фејсбук како порано.

Фејсбук без рекламирање со Андроид – Заклучоци

Со овој напис заклучивме.

Конечно можете да уживате во себе Фејсбук без реклами на вашиот паметен телефон или таблет Android.

Како што можете да видите, не е неопходно да се користи aАпликација на Фејсбук без реклами, едноставно преземете и инсталирајте ја програмата што ја препорачавме ослободете се од рекламирањето на Фејсбук засекогаш.

За какво било сомневање или прашање, не двоумете се да оставите коментар на крајот на статијата. Willе се вратиме кај вас што е можно поскоро.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!