Епот направи прилагодувања на & # 039; Тако Време & # 039; на Фортнит

Musim 10 Minggu 7: Semangat Tim dan Panduan Misi dan Hadiah Musim Panas Slurp 1

Тако Време е нов механичар во Рифт зоната во Грејс Гроув. Епип одговори на повратните информации на играчите и направи некои прилагодувања во областа.

Greasy Grove е омилена локација на навивачите, а многу играчи се среќни што слушаат дека се враќа во игра. За жал, враќањето на ПОИ доаѓа со непожелен механичар: Тако време.

Откако неколкупати слетав во Грејс Гроув, морам да признаам дека сум дојден малку во Тако Време.

Слободните штитови се добри, и многу полесно се зачувуваат откако се испуштија од противникот. Сè уште претпочитам да имам обична Грисова шумичка, но понекогаш мора да направите лимонада.

Најголем проблем што го имам со Тако Време е неговото времетраење. Трае малку премногу и фрустрирачки е што не можете да отворите врати, да соберете ограбена стока или да го прилагодите вашиот инвентар додека танцувате.

За среќа, Епик неодамна објави прилагодување кон Тако Време, скратувајќи го времетраењето на половина.

Како што можете да видите, Епи, исто така, го избришал кругот на невреме за да ја избегне зоната Рифт. Ова е големо прашање што треба да се реши во ажурирањето на содржината оваа недела.

На изненадување на сите, последното невреме на натпреварот сепак ги натера да се плашат од овој страшен ПОИ. Епп одговори на жалбата, но ова понатамошно прилагодување треба да помогне.

Ние мора да почекаме и да видиме, се разбира. Се надевам дека Тако Време, зоната што не гради и Проп Хант нема да уништи никакви натпревари на ФКС овој викенд.

Следете не на Твитер @FortniteTracker За повеќе вести од Fortnite.