Заборавете на iPhone 12; IPhone 2021 изненадува кога се открива новиот модел

, Kuo states that the new iPhone will break Apple’s long-standing tradition and be introduced in the first half of 2021.

„Епл“ се подготвува за starвездата следната година со компанија со седиште во Купертино која се обидува да лансира голем број мобилни телефони насочени кон потрошувачите со различни буџети. Слушалката што се истакнува за оваа година е несомнено iPhone 12; Сепак, готовина за Apple ќе биде iPhone SE2 ака iPhone 9 затоа што ќе се цени совршено; но сега ги има сите најдобри технологии на предводникот на iPhone 11.

Со убаво печатење на нов извештај на познатиот инсајдер на „Епл“ Минг-Чи Куо, „Епл“ планира да издаде нов „Ајфон“ што повторно ќе го воведе Touch ID со инсталирање на копчето за напојување. Покрај тоа, таа ќе ги покаже ознаките за следното ниво и обемот на буџетот.

Според извештајот на MacRumors, Куо изјави дека новиот iPhone ќе биде оштетен од старата Apple Tradition и воведен во првата половина на 2021 година. Тој ќе има „скоро дизајн до крај“ и помали вовлекувања заради исклучок на Face ID. Kuo тврди дека Touch ID интегриран со копчето ќе има капацитивни варијации како оригиналната Touch ID вметната во копчето Home и ќе понуди засилено корисничко искуство.

Според извештајот на „Форбс“, „MacRumors го доби најновиот извештај од Минг-Чи Куо кој откри хит на„ Епл “Планот за масовно производство за неговиот„ iPhone “, кој исто така ќе има влијание врз iPhone SE 2 / iPhone 9. Куо рече дека ширењето на„ Коронавирус “ќе произведе 10% хитови до Испораките на Apple – број што може да биде конзервативен кога тој забележува дека пратките за паметни телефони на кинескиот пазар се намалиле за 60% за време на кинескиот новогодишен период заради појава на коронавирус. Поради ова, не очекував Епл да го одложи лансирањето на iPhone SE2 во март, но очекувам нивоата на акции да бидат пониски од вообичаеното. Значи, ако ова е мобилен телефон што ве интересира, знајте дека кога ќе се отворат претходните нарачки, мора да се движите брзо. “

Според Kuo, оваа информација се чини дека укажува на Apple сериозно да ја подобри својата игра и може да се формулира со iPhone SE3 или целосно нова постава на iPhone.

Кликнете на Deccan Chronicle Technology and Science за најновите вести и прегледи. Следете нè на Фејсбук. Твитер.