Забрзајте го Kodi благодарение на чудесните додатоци: Преземи алатка за одржување

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Меѓу десетиците додатоци што ги опишуваме секој ден, ние им посветуваме доволно простор на оние посветени на стримингот, но денес сакам да ви презентирам додатоци што ќе ви овозможат да го одржувате Kodi во сите погледи.

Всушност, инсталацијата на додатоци и деинсталирање, прилагодувања и разни операции го забавуваат Kodi, но со Алатка за одржување можете да го направите вратете се на максималната изведба Kodi.

Алатка за одржување дозволува да се одржи исчистени од непотребни датотеки, трупци и други Kodi. На пример, можеме да го отстраниме лог кои се бескорисни, исчистете го кеш, инсталирај го кожа, но исто така интегрира и други функции како што елесна инсталација и деинсталирање на Addons и исто така пребарување за најдобрите додатоци и инсталирај ги.

Како да инсталирате алатка за одржување на Kodi

  • Преземете ја датотеката ZIP-алатка за одржување со кликнување на врската на дното на страницата.
  • Копирајте ја во надворешна меморија или зачувајте ја во Преземање.
  • Ајде да одиме горе Систем -> Инсталирајте од поштенска датотека и побарајте ја датотеката ZIP претходно преземена во меморијата на вашиот компјутер или на надворешната меморија.

    Addon Installer за додатоци XBMC

Меѓу достапните функции, исто така, наоѓаме Addon Installer што ќе треба да ги додадете рачно и што ќе ви овозможи да го пребарување и инсталирање додатоци, програми и складишта на нашиот Kodi.

ти можеш преземете ја најновата верзија на алатката за одржување за Kodi со кликнување на следниот линк.

Преземи алатка за одржување за Kodi

Улица

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!