ЗАВРШНИ Отворен опсег и Streamango

ЗАВРШНИ Отворен опсег и Streamango

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Openload и Streamango се затворени од ACE, здружението против пиратството. Зошто Openload и Streamango веќе не работат? Што има?

Openload и Streamango веќе не работат

Ажурирање: StreamCherry.com исто така е затворено

Кратки вести за известување дека страниците Openload и Streamango, познати портали кои беа домаќини ИЛЕГАЛНО стриминг филмови и ТВ серии, се затворени од ACE, здружение против аудиовизуелно пиратство.

Од денес, затоа, сите филмовите и ТВ сериите што беа поставени на Openload и Streamango веќе нема да бидат достапни.

Последици, исто така, во Италија

Италијанските страници што се вчитуваа филмови и ТВ серии на Openload и Streamango се многу, како резултат во наредните денови ќе се случи тоа многу врски до филмови и ТВ серии веќе не се функционални, како и многу додатоци за Kodi кои ви овозможуваат да гледате филмови и ТВ серии во стриминг бесплатно тие може да имаат проблеми.

На кратко, убав метеж за целиот свет на Нелегални стриминг филмови и ТВ серии.

Алтернативи на Openload и Streamango

За среќа алтернативите за Openload и Streamango не изостануваат: меѓу многуте што ги споменуваме Verystream, Supervideo, Mixdrop, Deltabit, Nowvideo, VidTo, WStream и многу други, без да заборавиме дека другите портали за видео стриминг несомнено ќе бидат родени во наредните месеци за да го заземат местото на Openload и Streamango.

На кратко, дури и ако овие страници се затворени, сепак имаме многу алтернативи бесплатно да гледаме филмови и ТВ серии.

Дали ќе се затворат и другите страници за видео хостинг?

Сепак, останува да се види дали АЦЕ, меѓународното здружение кое ги штити правата на продуцентите на филмови и ТВ серии, ќе донесе одлука преземете правни активности и кон други страници за видео стриминг.

Всушност Openload и Streamango, како и други портали, тие не се родени да бидат домаќини на нелегално емитувани филмови и ТВ серии, но едноставно им овозможи на корисниците да испраќаат видеа од секаков вид, наградувајќи ги според бројот на прегледи на нивните филмови.

Тоа не значи да го кажам тоа ако страницата за видео хостинг не ја контролира содржината поставена од корисник на кој било начин, овие започнуваат на поставете датотеки заштитени со авторски права (видете филмови и ТВ серии) за да направите многу погледи и да заработите од рекламите што се појавуваат пред, после и за време на видеото.

И тука не е во ниеден момент Openload и Streamango (и сите други) беа исполнети со филмови и ТВ серии нелегално поставени и споделени на Интернет.

Само за да дадам неколку броеви, Openload имаше 65 милиони посетители месечно и над 1000 сервери ширум светот.

Како што се очекуваше, ќе видиме што ќе направи АЦЕ со сите други веб-страници за видео хостирање кои се користат за нелегално споделување на филмови заштитени со авторски права и ТВ серии.

Сигурно е дека засега е дека обидувајќи се да пристапите до официјалните портали на Openload и Streamango, ве упатуваат на официјалната веб-страница на ACE (alliance4creativity.com).

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!