Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 15 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 15 август.

Денес, 15 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 3 еп 24 – Брат, дали би ми далш две долари?

За време на прегледот во нуклеарната централа Спрингфилд, за Хомер се смета дека е стерилен. К.М. Брнс, плашејќи се дека Хомер ќе го тужи, по совет на адвокатите одлучи да донира две илјади долари и ги измисли Награда Монтгомери Барнс за извонредно достигнување во областа на извонредност. Хомер, исто така, добива церемонија за доделување награди, претставена дури и од поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија, Fо Фрезиер.

Акцијата се сели во Херб, кој живее со затвореникот по банкротот на неговата компанија. Херб излезе со нов изум: алатка која успева да ги преведе стиховите на новороденчиња. Но, за да му продаде потребни му пари и, откако ќе го прочита наградниот весник на Хомер, тој одлучи да го замоли за заем.

Во меѓувреме, Хомер гледа столица за масажа во продавница Spioglispinadorsale 2000 година. Тој би сакал да ги потроши сите две илјади долари за да го купи и замени троседот, но, на протестите на Марџ, тој реши да го одложи купувањето. Херб стигнува до Спрингфилд на товарен воз. Тој ја бара куќата на Хомер, но се случува погрешно во оној на Фландрија, каде е измиен и облечен во нова облека. Тогаш Херб доаѓа во Хомер: таму го презентира проектот и ги добива парите. Потоа тој започнува да ја развива својата идеја со помош на Меги. Пронајдокот, претставен на Изложба за бебиња на Спрингфилд, станува хит и Херб е повторно богат. Пред да заминете, исполнете го долгот со семејството со тоа што ќе му подарите на секој подарок (вклучувајќи го и масажниот стол) и простете го Хомер.

Сезона 4 Еп 1 – Кампегио Крусти

Како награда за нивните училишни резултати Барт (кој всушност ја лажирал картичката за извештаи) и Лиза добиваат дозвола да ги поминат летните одмори во Кампегио Крусти. Штом пристигнат на камповите, тие откриваат дека ова е многу различно од тоа како го замислиле: децата се принудени да работат (на пример, произведуваат паричници), а надзорниците се трите насилници „Сецко“, „Спада“ и „Пата“. Вознемирен Барт ќе доведе до револт кај момчињата.

Грифините

Сезона 14 еп 9 – Удар во мракот

Петар е украден од софата оставена преку ноќ во градината. После кражбата, тој одлучи да создаде група соседски будници и за време на ноќната патрола пука и го повредува невиниот Кливленд Јуниор. Против него се води војна, обвинувајќи го пред сè дека пукал за расизам против црнец.

Американски тато

Сезона 12 Еп 12 – Смалувањето

Стен givesубезно му дава такси на младата двојка што ја сака. Штом ќе замине таксито, тој е презаситен со билборд, фаќа оган и експлодира. Стан е длабоко засегнат од трагичната судбина. Следејќи ги советите на психологот на ЦИА, тој се предава на моделирање и гради пластичен модел еднаков во сите погледи кон неговиот град. Такво е неговото задоволство што завршува како една од пластичните фигури и се наоѓа во совршен свет. Тој успева да го измами семејството за да стигне до него, но и покрај настапи, светот на Стен не испаѓа на крајот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!