Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 18 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 18 август.

Денес, 18 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 4 Еп 4 – Лиса кралица за убавина

Лиза мисли дека е грда откако видела карикатура од неа; да ја олесни, Хомер ја запишува на натпревар за убавина. Првично, Лиза се сомнева, но потоа реши да работи напорно и благодарение на поддршката на нејзиното семејство што успеа да заврши на второ место. Сепак, победничката е погодена од гром и останува на тоа Лиза да го заземе своето место во службени прилики, како што е тестамент за бренд цигара, но Лиза не е таму и одлучи да ја користи својата слава за да направи добро, но парадоксално се создаваат непријатели, вклучувајќи го и градоначалникот Кимби.

Сезона 4 еп 6 – Grattachecca e Fichetto: Филмот

Мајсторите ги повикуваат Хомер и Марџ на состанок. Додека сè е во ред за Лиза, пресудата за Барт е толку негативна што наставникот Капрапал го присилува Марге да ја напише истата реченица на таблата неколку пати. По состанокот, двајцата родители одлучуваат, исто така, по совет на самата учителка, која за Барт и замислува иднина како стриптизер или Прв судија на Врховниот суд, да ја користи железната тупаница со својот син, ветувајќи се дека ќе го казни секој пат кога ќе направи нешто погрешно Лиза објавува дека Граттаческа и Фичето ќе имаат свој филм и Барт веќе го купил билетот за да го види, но Хомер го казнува со кинење затоа што не се грижел правилно за неговата мала сестра Меги, која почнува да го вози автомобилот на неговиот татко предизвикувајќи несреќи и затајување на некои затвореници од затворот Спрингфилд. Филмот е огромен успех и телевизијата не зборува за ништо друго. Ентузијазмот на Лиза за филмот го прави Барт уште очаен, кој се обидува да оди и да го види тајно, но без успех. И покрај фактот дека успехот на филмот трае со месеци, тој сè уште е многу голем, па дури и соучениците не прават ништо друго освен да зборуваат за тоа, сè додека не се отстранат од програмирање, принудувајќи го Барт да се повлече. Епизодата завршува со сцена поставена во иднина на која се гледа Барт, кој стана Прв судија на Врховниот суд, а Хомер минува пред кино каде е прикажан филмот на Скречи и Фичето и реши да влезе да го види како убеден е Хомер дека синот сега ја научил својата лекција.

Грифините

Сезона 11 Еп 2 – Семејството Нилсен

По ждрепката, Грифинс станува новото „семејство Нилсен“: така тие имаат право да судат за сè што поминува на ТВ и нивното мислење за распоредот станува последователно многу важно. Интоксичен од оваа необична моќ, Питер украл уште 100 кутии од Нилсен и станува толку влијателен што може да ги смени заплетите, ликовите и епизодите на сите преноси, вклучително и Шоу Дејвид Летерман. Откако сфати дека направи телевизија масакр, тој има намера да ги фаворизира културните мрежи, но еден момент пред тоа да го направи, Адам Вест ги уништува сите декодери. По протестите од други граѓани, лути од него за уништување на нивните омилени претстави, Питер се откажува од тоа да биде „Нилсен“; како резултат, скиптата на команда поминува во Херберт.

Американски тато

Сезона 12 еп 15 – Еден смс премногу

Стен, гледајќи дека Хејли се пишувал додека се вози, поставува строги правила: ќе биде забрането да се стори тоа, и возење и дома и во други ситуации. Но, откако ја открил магијата на самите пораки, тој веќе не може да се одвои од телефонот и додека возите, тој лета од мост. Во болница, да не ја признае вистината, тој вели дека имал епилептичко напади. Лековите што му се препишуваат имаат голем број на несакани ефекти на ланецот, кои исто така доведуваат до халуцинации. Во една од овие Хејли инвестира и очајно признава сè. Стив има проблем, тој е многу добар на училишните тестови, но на вистински тестови не успева. Роџер му кажува дека има вознемиреност во работењето. И тој сугерира да направи еден од неговите совршени нуркачи што може да го направи во неговиот дом базен на јавен базен пред сите пливачи. Очигледно, тоа ќе успее. Меѓутоа, Роџер го потсетува на лекцијата што ја научил: дури и ако не ги успее сите тестови во светот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!