Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 9 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 9 август.

Денес, 9 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 3 еп 18 – Различни струки

По тестот за способност, Лиза не е во состојба да се убеди дека е домаќинка. Барт, од друга страна, открива дека има лидерски вештини и станува чувар на редот во училиштето, извршувајќи разни задачи и решавајќи ги училишните злосторства. Во меѓувреме, Лиза станува хулиган и ги краде учебниците на наставниците, кои ги наоѓа самиот Барт. Тој се преправа дека е самиот виновник што не ја мешал угледот на неговата сестра, која му е благодарна и, во часовите на казнување, игра џез-мелодии за него.

Сезона 3 еп 16 – Барт theубовник

Барт одговара, преправајќи се дека е некој друг, на лажни loveубовни писма до својот учител, кој се в inубува во мистериозната индивидуа и предлага да се сретне со него. Момчето очигледно не се појавува на состанокот, но гледа колку е лош неговиот учител. Откриен од семејството, тој конечно реши да напише последно писмо, во кое се преправа дека мистериозната индивидуа ја нема засекогаш, додека ветува дека ќе го задржи сеќавањето на жената со текот на времето. Индиректно, Хомер негативно влијае на синот на Нед Фландерс, Тод.

Грифините

Сезона 10 еп 21 – Чај Петар забава

Откако владата на Quahog се обидува да го затвори нелегалниот бизнис на Петар, Петар се приклучува на чајната партија и подоцна во кампањата за банкрот на владата. Во меѓувреме, Картер има корист од хаосот во градот.

Американски тато

Сезона 12 еп 6 – Одмори за убијци

Френсин е страсна за многу популарна ТВ програма: „Здраво Мимоза“, контејнер со разни сегменти и гости кои се претежно исмејувани и навредувани од двајцата диригенти и женската публика .. Стив, после кавга, навредува многу мајката. Френсин од тој момент се преправа дека синот не постои. Нема кујна, без алишта, нема ништо. По совет на Сотн, Стив ги учи основите на сè што му треба на YouTube. На кратко, тој е во состојба да готви одличен Coq au vin. Значи, тој одлучи да направи и видео за готвење. Тоа е огромен успех. Толку што редакцијата на „Буонгиорно Мимоза“ го поканува на емитување, но…

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!