Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски татко 17 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски татко 17 август.

Денес, 17 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 11 еп 14 – Повторно соло-соло-солето

За време на трката со автомобил, Мауд Фландрија е погодена во целост со фрлање на некои кошули, предизвикани во тој правец од Хомер, кои ја прават да падне и да умре. И покрај добрите намери на Хомер и Марџ да сакаат да го утешат Нед, човекот е толку расипан што почна да се сомнева во својата вера. Да се ​​помири со религијата и да му се даде надеж за иднината е средбата со шармантната пејачка на христијански рок бенд по име Рејчел.

Сезона 4 Еп 3 – Хомер еретик

Откако ја помина „најдобрата недела од неговиот живот“ останувајќи дома наместо да оди во црква, Хомер реши да ја најде својата религија што му дозволува да остане дома во недела наутро. Марџ е загрижена за спасението во душата на Хомер и реши да побара од Реверен Ловеј и Нед Фландрија за помош за враќање на верата во нејзиниот сопруг, но напорите се залудни. Хомер ќе ја врати верата само откако ќе го ризикува животот во пожар.

Грифините

Сезона 11 Еп 2 – Врати се во минатото

Брајан и Стиви патуваат назад во времето за да го лоцираат местото каде Брајан криеше тениска топка. Но, и покрај предупредувањето на Стиви да не комуницира со нивното минато, Брајан се довери во себе од минатото што ќе се случи на 11 септември. Ова предизвикува низа промени во иднина што ќе се обидат да ги исправат секој пат.

Американски тато

Сезона 12 еп 14 – Американски фунг

Кинескиот милијардер Фунг Вах го купи американскиот татко од Сет Мекфарлејн со намера да го подобри. Наместо тоа, ќе се открие дека тој го наполнил со реклами за своите производи и компании. На крајот, сепак, тој ќе тврди дека го продал цртаниот филм на друг кинески милијардер, Ли Куан, кој ќе го смени во „американски кинески тато!“ и каде ќе го видиме семејството Смит во оризово месило кое зборува кинески. Стен го известува Булок дека денес е неговата годишнина од свадбата. Нема време да се направи нешто убаво и Булок му дава идеја да одвои време: да ја заклучи сопругата во азил. Стен го следи советот, но работите се комплицираат, а Френсин се чува над ограничувањето од 72 часа. Стен е хоспитализиран да ја ослободи, но двајцата завршуваат во операционата сала за да се подложат на лоботомија. Фунг Вах ќе ни каже дека двајцата се лекуваат во неговото одморалиште Бали. Експлодира плакарот на Роџер. Премногу облека. Со Стив и Хејли ќе се обиде да спа …

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!