Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 29 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 29 јули.

Денес, 29 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 11 Еп 22 – Зад смеата

Епизодата е пародија на емитувањето Зад музиката на телевизиската мрежа VH1, каде што се прикажани зад сцената на животот на Симпсонови, нивниот пораст до успех, скандали, разделби во семејството и конечно помирување.

Сезона 3 Еп 2 – Г-дин Лиза оди во Вашингтон

Лиза учествува во натпревар за нај патриотска тема. Таа успеа да ги мине првите неколку круга и, откако стигна до финалето во Вашингтон, открива дека корупцијата е распространета кај политичарите. Потоа ја менува својата тема што создава скандал и покрај примените комплименти, не ја добива посакуваната награда.

Грифините

Сезона 10 еп 7 – Момче Амиш

Враќајќи се од патувањето во Охајо што ги однесе во тобоганот, автомобилот Грифин се распаѓа и семејството се наоѓа во срцето на земјата Амиш, каде што ќе треба да останат и да чекаат да се поправи автомобилот. Мег ја запознава Ели, младо момче од заедницата Амиш и се в fallsубува во неа. Но, двајцата се спротивставуваат на Езекиел, таткото на момчето, кој се плаши од загадување на странците. Избркани од заедницата, Грифинс се враќаат дома со неочекуван гостин, младиот Ели, кој решил да ги следи нив, не носејќи ја идејата да го напушти Мег. Избувна страв помеѓу Амиш и Грифинс.

Американски тато

Сезона 11 Еп 1 – Роџер ја продава барот

Стив и неговите пријатели знаат нова девојка во соседството (која на крајот од епизодата излегува дека е агент за недвижнини) која бара од нив да и помогнат во разни градежни работи, со намера да ја продадат куќата на други луѓе, а потоа да добијат и некои голем профит. Во меѓувреме, во барот на Роџер е воведен Тобри, импресарио кој има намера да го продаде барот, без одобрение од овој последен кој нема намера да го продаде затоа што тој се грижи многу, толку многу да заврши во болницата, каде Тоби оди да го најде, секогаш со намера да ја преземе бар. Во овој момент, Роџер нема повеќе алтернативи и е принуден да го продаде барот. Но, Роџер не се откажува и се обидува да го наполни вакуумот на продажбата на бар, продолжувајќи да готви за семејството. Во меѓувреме, барот на Роџер се претвори во соседски бар за семејства, наречен „место на Роџер“. Но, Тоби не го исклучува од неговиот бар и се обидува да го вклучи нудејќи му можност да го ко-управува својот поранешен бар. После тоа, животот на Роџер ќе се промени многу, бидејќи тој ќе стане богат тајкун. На крајот, Роџер, покајник, ќе го предаде Тоби, покажувајќи ги работите што се смениле откако барот бил Тоби, за да го стави во лошо светло и да може повторно да биде сопственик на барот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!