Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 8 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 8 август.

Денес, 8 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 3 еп 17 – Хомер на лилјак

Нуклеарната централа започна тим за бејзбол. Хомер и неговите колеги се пријавуваат и успеваат да победат бројни противници. Но, кога замина последниот тим, оној на Шелбивил, се обложува со Барнс на победата на нивниот тим, тие ангажираат професионални играчи, оставајќи го Хомер на клупата. Меѓутоа, на денот на играта, сите играчи, освен еден (замена на Хомер), не се појавуваат на теренот. Барнс, во тактички потег, ја повикува замената на Хомер и го повикува да го победи крајниот момент. Homer ја промашува топката, која ја погодува главата и сепак ја постигнува својата точка.

Сезона 3 еп 15 – Хомер сам

Марџ е под стрес и реши да одмори во Ранчо Relaxo, откако виде реклама на телевизија. На Барт и на Лиза му е доверена грижата за нивните ужасни тетки, Пети и Селма, додека Меги останува сама со својот татко. Првично малку незгодно, Хомер успева да се грижи за бебето, но третородениот Симпсон е домашен за својата мајка и ја гледа насекаде (една фиданка ја потсетува на косата, на пример).

Да ја бара, таа бега од дома и се изгуби. Хомер ја бара насекаде, но малото девојче го најде комесарот Винчестер. Конечно дома, Марге го пречекува остатокот од семејството, кој моли никогаш повеќе да не остане сам.

Грифините

Сезона 10 еп 20 – Мег на продажба

Епизодата претставува пародија на филмот Ќе те најдам.

Мег реши да замине за Париз со својата пријателка Рут на училишен семестар. Но, откако ќе пристигнат, тие се киднапирани од криминална организација која ги киднапира девојчињата и потоа ги продаваат како сексуални робови. Стиви и Брајан брзаат кон негова помош.

Американски тато

Сезона 12 еп 5 – Тајната на Френсин

Френсин е напната: нејзината сестра Гвен доаѓа да го посети. Секогаш кога тоа ќе се случи, Френсин завршува во море на неволја да ја спаси својата сестра. И овој пат не постои исклучок. Гвен е на условна казна и сè уште продолжува да прави ситни занаети. Хејли е скандализирана и ја брка тетка. Потоа ја прашува нејзината мајка зошто се чувствува присилна секогаш да ја спасува. Френсин раскажува за успех во средно училиште. Несакајќи, тој го запали училиштето, обидувајќи се да пуши цигара од Гвен, која ја презеде вината за заштита на нејзината помлада сестра. Дојде време да ги разјасниме работите и да затвориме едно поглавје. Но, Гвен, навредена од исфрлањето, го запали училиштето повторно да се обиде и да ја обвини нејзината сестра овој пат. Но, додека таа заврши во затвор, Френсин ќе биде суспендирана благодарение на знаењето на Стен.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!