Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 28 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 28 јули.

Денес, 28 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 11 еп 20 – Последна чешма на Спрингфилд

Инспирирана од филм за танго, Лиза одлучи да поучува часови по танц, но завршува да се најде себе си запишана во курсот за врски, што ја одржува „Малиот“ Вики, starвезда од минатото. Сепак, од сите деца кои одат на нејзин тек, Лиза е најмалку надарена и Вики одлучи да не ја однесе до крајот на курсот есеј. За да и помогне на Лиза, професорот Фринк provides обезбедува две чевли, кои реагираат на бучавата, со што може да танцува, но не и да престане. Во меѓувреме, Барт и Милхаус го поминуваат викендот скриен во стоковните куќи, додека родителите се убедени дека кампуваат.

Сезона 11 еп 21 – Овој луд луд луд Марџ

Ото ја остава својата девојка Беки на олтарот. За да ја утешат, семејството Симпсон се согласува да остане некое време во нивниот дом. Беки успева да се направи себеси сакана од сите членови на семејството, освен Марџ, кој ги поттикна Пети и Селма е убедена дека Беки сака да го украде семејството. После некои недоразбирања, Марџ ја напаѓа младата жена и е уапсена. Откако избегал, Марџ го открива Беки дека го прободел Хомер. Неразбирањето се расчистува кога се открива дека станува збор за сцена за филм што Барт го прави како училишен проект.

Грифините

Сезона 10 еп 4 – Стиви се вози

Стиви, убеден дека може да вози, го украде автомобилот на Брајан за да се прошета, но е расеан и се урна во пол, со што автомобилот е уништен. Брајан се лути и кога се заканува дека ќе им рече на Петар и на Лоис, Стиви бега и го собира Конзуела, поранешна дама за чистење на Грифинс. Во меѓувреме, Питер се дружи со Рајан Рејнолдс, познат холивудски актер, кој, откако се пресели во старата куќа Кливленд, е во градот за да сними филм. Двајцата започнуваат да се дружат, но кога Петар сфаќа дека момчето е геј, тој оди кај него за да го затвори прашањето. Рајан го обвинува за недоразбирање на него и го разрешува лошо.

Американски тато

Сезона 12 еп 19 – Совршен придружник

За време на размената на подароци за таканаречениот „Лош Божиќ“, на ЦИА му недостасува подарок за заменик директорот Булок. Стен нуди истрага за да се прикрие фактот дека тој е виновникот. Роџер го советува да лаже и да обвини агент кој починал на мисија. На погребот Булок, од срце заради немање подарок, и се заканува на сопругата на починатиот да и ’замрзне пензија. Зафатен од каење, Стен одлучи да го задржи семејството на агентот мртов со тоа што ќе најде ноќна работа. На крајот, исцрпен, признава. Стив би сакал да ги импресионира девојките, кои наместо тоа го користат само за да ги уверат родителите, со оглед дека тој изгледа како добро момче.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!