Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 5 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 5 август.

Денес, 5 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 3 Еп 13 – Радио Барт

Барт добива радио-микрофон како подарок, кој го користи за да се шегува на пријателите и роднините. Откако се умори од овие едноставни трикови, тој смислува покомплексен. Фрли го радиото во бунарот и симулирај го падот на едно момче, Тими. Целиот град е мобилизиран за да го спаси, но кога Лиса ќе дознае за шегата, tells кажува на Барт дека заборавил како ја оставил етикетата со своето име на уредот. Барт се обидува да го врати назад, но кога полицијата ќе забележи јаже кое од трупецот на дрво ја носи рачката до крајот на бунарот од страв дека ќе го прегази. Барт паѓа во бунарот и мора да им ја открие вистината на сите. Градот сега го мрази затоа што ги измамил и нема намера да му помогне. Но, Хомер не се откажува и почнува да копа тунел за да му помогне на синот. Набргу потоа, други луѓе доаѓаат да му помогнат. Конечно Барт е зачуван и ветува никогаш повеќе да не ги прави овие шеги.

Сезона 3 Еп 14 – Лиза го претпоставува

За да се обиде да се поврзе со нејзиниот татко, Лиза гледа фудбалски игри со него, погодувајќи го победничкиот тим секој пат. Тогаш Хомер ја користи девојката за да освои облози. Сепак, Лиза се чувствува искористена и кога и да и ’предложи на нејзиниот татко да направи нешто што likes се допаѓа, тој вели дека не. На крајот, кога Хомер ќе сфати дека ја експлоатира својата ќерка, тој престанува да се обложува и ја следи на долга прошетка низ планините. Во меѓувреме, Марџ купува нова облека за Барт кој го посрамоти пред своите пријатели.

Грифините

Сезона 10 еп 19 – Г. и г-ѓа Стиви

Стиви ја познава Пенелопе, мало девојче со кое има многу заедничко, вклучувајќи aубов кон оружјето. Во меѓувреме, Лоис е задушен од Петар за време на спиењето, комплетно кршејќи го грбот. Затоа, тој одлучи да ги оддели креветите за повеќе спокојство. Питер, сепак, не можејќи да спие без „гушлите“ на Лоис, реши да спие со Квагер.

Американски тато

Сезона 12 еп 4 – Стен се враќа на колеџ

За буџетски проблеми, Булок одлучи да направи некои кратења и Стен заврши без работа. Employmentе најдете вработување како чувар на универзитетски кампус. Стан е возбуден затоа што се замислува како да ужива во празниците и да се дружи со учениците. Но, работите нема да одат вака. На првиот судир, дури и несакајќи, Стен ќе биде во првиот ред во репресијата на момчињата. Додека тој не се отпушти и го врати во ЦИА од Булок.Во меѓувреме, дома се подготвуваме да ги затегнеме ремените. Новата плата на Стен не е доволна. Стив сугерира Роџер да направи Б & Б што тој отсекогаш сонувал. Но, кога ќе го примат првиот тежок клиент и скокаат преку обрачите за да го задоволат, тие ќе откријат дека во реалноста тој е психијатриски пациент, кој освен што не плаќа за престојот, ќе ја намали и просторијата на Стив во хаос.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!