Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 3 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 3 август.

Денес, 3 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 3 еп 9 – Грмотевици во сабота

Марџ добива Хомер да тестира колку добро го познава својот син. Резултатот е катастрофален и, обидувајќи се да има поблиска врска со неговиот син, Хомер му помага да ја изгради тркачката количка. Меѓутоа, кога, сепак, Мартин нуди да го вози својот гулаб, како повреден, тој се согласува, вртејќи му го грбот на неговиот татко. На денот на трката, Хомер е дома и ја гледа трката на телевизија. Тој ментално ги прегледува прашањата за тестот и успева да одговори на секоја точка. Потоа трча да го види неговиот син како се натпреварува. Барт, гледајќи го на трибините, го оживува и го освојува трофејот.

Сезона 3 Еп 10 – Фламбе бујос

Хомер е дома сам, со своите деца, кои не му оддаваат почит. Одлучува да го напушти Бое, каде открива дека шанкерот истекол пиво. Тој добива некои состојки од Бое и осмислува пијалок, што претходно го пробал, Фламбе Хомер. Сепак, Бои го украде рецептот и го пренесува за себе, станувајќи богат: неговиот клуб сега го посетуваат многу луѓе, па дури и Аеросмит нуди понуда да игра во барот. Барањата доаѓаат од производители кои сакаат да го добијат рецептот за пијалок од него, но Боу не сака да му го даде на никого. Хомер, лут, тврди дека има половина од профитот. Бо, првично неволно, прифаќа, но Хомер, кој сега е пијан, се качува на покривот на Бар и им ја открива на сите, вклучувајќи ги и производителите на пијалоци, тајната состојка: сирупот од кашлица од Крусти. Местото се празни, но Бо и Хомер ги враќаат пријателите.

Грифините

Сезона 10 еп 17 – Не ме заборавај

Питер реши да ја помине неделата со Брајан, oeо и Квагмер. Лоис и Стиви тврдат дека Брајан е пријател со Петар само затоа што тој е негово куче, а не затоа што меѓу нив постои блиска и природна врска. Петар организира битка со ласери. За награда, тој добива за 5 американски долари весник во кој пишува „Петар го уништува светот“ и го закачува во дневната соба. Враќајќи се дома со автомобил, четворицата пријатели се распаѓаат, будејќи мистериозно во една напуштена болница (како остатокот од градот). Четворицата целосно го изгубија сеќавањето, но благодарение на носот на Брајан тие можат да разберат кои се тие (освен ,о, кој верува дека е стриптизета, и Брајан, кој верува дека е куче на Квагмир, бидејќи го намириса својот мирис на трева на соседот). О, Квагмер и Брајан го забележуваат весникот за сувенири на Петар и веруваат дека токму тој го истреби целото население. Затоа планираат да го убијат. Сепак, Брајан чувствува блиска врска со Петар и го предупредува за опасноста што ја извршува, жртвувајќи се за него. На крајот се испоставува дека сето тоа е дело на Стиј, кој со автомобил успеал да провери што би се случило доколку го изгубат сеќавањето, да се утврди дека Брајан навистина има длабока врска со Питер.

Американски тато

Сезона 12 еп 2 – Чекан до кралот

Стен, во мисија со тројца колеги, е заробен од тајландската милиција додека се обидува да го украде инхалаторот со димензии на кралот на Кинг.Во меѓувреме, дома, Френсин, Роџер, Хејли и Стив се ангажирани во единствена бавна трка …

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!