Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 25 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 25 јули.

Денес, 25 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 11 еп 13 – Галактичка коњска треска

Симпсонови спасуваат „нуркачки“ коњ по име Данкан од насилниот сопственик и го посвојуваат како да е домашно милениче. Трошоците за одржување на коњот, сепак, се покажуваат премногу високи, а за да се надмине овој Хомер и Барт решија да го запишат Данкан на трките, што и покрај првите лоши резултати, ќе го направат коњот среќен, за да го предизвикаат гневот на останатите џокери, кои испаѓаат дека се злобни гоблини. Во меѓувреме, Лиза контактира со претседателот Бил Клинтон во знак на протест против неправедниот пораз на групата во која учествуваше за време на натпревар во Одгенвил.

Сезона 11 еп 15 – Невозможно мисионерско

Хомер прави парична донација на телевизискиот канал ПБС од 10.000 долари, за да се осигура дека неговото омилено шоу не е прекинато, и со надеж дека нема да се следи. Како и да е, доверителите на телевизиската мрежа ги бараат своите пари, а Хомер бара помош од Реверен Лавју, кој го испраќа како мисионер на остров во Тихиот океан за да го спаси. По првите моменти на збунетост, Хомер започнува да ги поучува домородните луѓе западните навики, уништувајќи го мирен живот на селото.

Грифините

Сезона 14 еп 16 – Пасус во Индија

Брајан се за inубува во Падма, телефонист од телефонскиот центар, кој се свртел кон компјутерски проблем. Страстата го натерала да замине во Индија во потрага по него, придружуван од Стиви.Но, Падма веќе е ветена на друг. Брајан се обидува да ги најде парите и да ја ослободи Падма од својата заложба со тоа што му вратила ладота на нејзиниот татко. Меѓу другото, тој учествува, неуспешно, во „Кој сака да биде милионер“ и погрешниот одговор од Брајан ја разјаснува девојката колку навистина тој ја игнорира целата индиска култура и свет, додека нивниот животен стил е далеку. . Но, ова е Боливуд и сè завршува во музиката.

Американски тато

Сезона 12 еп 16 – Тешка индустрија Daesong

Во неделата на Велигден, откако Стен го принуди целото семејство да оди во црква, Стив го доведува во прашање веродостојноста на религијата. Стен го убедува да ја читаат Библијата заедно, но логиката на Стив го наведува Стен да ја изгуби вербата да се фрли во живот на загинување и депресија. Стив се обидува да го оживее татко му раскажувајќи му дека има брод во Кореја доволно голем за да биде веродостоен „ковчегот на Ное“. Стен ја поврати верата и реши да замине во Кореја, да се качи на бродот и да ги спаси различните животински видови. Додека целото семејство е на бродот, избувна бура и бродот се симнува.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!