Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 2 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 2 август.

Денес, 2 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 3 еп 6 – Како татко, како кловн

Барт и Лиза честопати гледаат како Крусти го отфрла своето еврејско потекло и го прашуваат кој е неговиот татко. Тој одговара дека неговиот татко е добро познат рабин и дека не разговарал со него, бидејќи решил да биде кловн, бидејќи синот на рабин никогаш нема да може да направи работа како онаа на баунот. Двете момчиња се обидуваат да ги стават назад двете, и по обемното истражување, го пронајдоа таткото на Крусти и се обидуваат да го убедат да се помири со неговиот син. После неколку одбивања од рабинот, Барт и Лиза успеваат да ги помират.

Сезона 3 еп 8 – Пони на Лиза

На Лиза му треба трска за нејзиниот саксофон за попладневниот училишен музички есеј. Потоа, тој бара од Хомер да оди во музичката продавница за да го купи трската.

Хомер успева да го купи трската, но престанува да пие пиво, па кога ќе пристигне на училиште премногу е доцна, бидејќи Лиза веќе започнала да игра без трска со катастрофални резултати. Човекот е жал; потоа одлучи да сака да ја врати наклонетоста на Лиза со тоа што giving дала пони кое чини 5.000 долари, користејќи заем од Бернс.

Но, чувањето на трошоците за пони и Хомер е принуден да работи дури и ноќе на пазарот „Апу џет“ и веќе не може да спие. Марџ е принуден да reveal открие на Лиза високите трошоци за одржување на пони и особено за напорите што Хомер ги прави за да го одржи. Лиза неволно одлучи да го врати пони, со што му дозволува на нејзиниот татко да престане да работи на пазарот „Апу џет“. Хомер може да ужива во остатокот од денот со својата ќерка.

Грифините

Сезона 10 еп 16 – Кралица убиец

Откако Крис победи на трката за оние што јадат повеќе жешки кучиња, Лоис одлучи да го запише на поле за слабеење со влечење на Питер внатре. Откако таму, Петар и Крис се сретнуваат со Патрик, психопатичен брат на Лоис и сериски убиец на масни луѓе, кој веќе се појави во „Ако не сум луд“ и наидоа на мистериозен убиец кој убива момчиња со прекумерна тежина. Во меѓувреме, Стиви е трауматизиран од застрашувачкиот капак на албумот Вести на светот на кралицата.

Американски тато

Сезона 12 еп 1 – Руса амбиција

Хејли, посветена на зачувување на планетата, сфаќа дека русокосите девојки се слушаат и се занесе многу полесно од бринетите, па таа реши да ја обои косата за да добие повеќе потписи на петициите што ги промовира. Во меѓувреме, Стен и Стив одат во посета на „затворена заедница“ со намера да бараат нов дом за да се преселат, но настаните ќе ги присилат да се премислат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!