Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 1 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 1 август.

Денес, 1 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 3 Еп 4 – Барт убиецот

После еден несреќен ден, Барт, враќајќи се дома, паѓа во подрум, каде што се наоѓа клубот „Спрингфилд“. Таму момчето успева да ја добие довербата на мафијашкиот шеф Тони Циционе, кој го ангажира како бармен и го користи како покритие за недозволени работи. Барт пристигнува доцна еден ден, приведен со казна што му ја дал директорот Сејмур Скинер, и така Тони Цичионе одлучува да го елиминира директорот за да не го донесе Барт доцна. Сите веруваат дека Скинер е мртва, и затоа мафијашкиот клан е изведен пред суд, вклучувајќи го и Барт, кој е донесен како водач на бандата, но исто како што судијата ќе го осуди, пристигнува директорот Скинер, кој го спасува велејќи дека не да биде убиен, но да биде заробен во неговата подрумот со падот на куп весници. Процесот завршува со колективна ослободителна пресуда, а Барт, сфаќајќи дека криминалот не плаќа, се откажува од работењето како бармен.

Сезона 3 еп 5 – Хомер дефиниран

Хомер успева да ја спречи нуклеарната катастрофа со притискање на случајно копче на неговата конзола. Барнс го испраќа да се направи мотивациски говор во блиската фабрика Шелбивил. Пристигна таму тој не знае што да каже и, кога фабриката Шелбивил ќе експлодира и од нив се бара да ги спаси, тој почнува да потпевнува расадник рима и притиснува клуч по случаен избор, што ги спасува од катастрофата, но и покрај ова, овој пат не е се смета за херој. Во меѓувреме, Барт открива дека мајката на Милхаус не сака двајцата да бидат пријатели поради нејзиното лошо влијание, но Марџ успева да ја убеди да им дозволи повторно да играат заедно.

Грифините

Сезона 10 еп 15 – Аптека на оган

Заплеткани во финансиски проблеми, Морт ги прашува Петар и Квагмер за помош во зачувувањето на неговата аптека. Сè е лошо да се претвори кога тројцата одлучуваат да ја запалат аптеката за да ги земат парите за осигурување.

Американски тато

Сезона 11 Еп 3 – Aубовна приказна

Роџер е плен на чудни напади на осаменост кои го наведуваат тој морбилно да бара друштво на своите земни пријатели. Наскоро ќе се открие дека овие напади се должат на пристигнувањето на земјата на преплавена туѓа жена со нејзината starsвезда Роџер и туѓо женско се дружат и другаруваат, но наскоро тој ја чувствува тежината на премногу задушувачка врска и се обидува да се ослободи од новиот партнер.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!