Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 27 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 27 јули.

Денес, 27 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 11 еп 18 – Целосно пиво

Откако видел засрамувачко видео за неговата роденденска забава, Барни Гумбл сфаќа колку е патетичен неговиот живот поради алкохолот, и одлучува да престане да пие, како и да се обиде да стане пилот на хеликоптер. И покрај добрите намери на Барни, Хомер не донесува добра одлука за неговиот пријател. Во меѓувреме, Барт и Лиза се обидуваат да направат фотографија за натпревар, но завршуваат заробени во шумски пожар. Барни, со помош на Хомер, ќе ги спаси двете деца со тоа што ќе ги однесе со хеликоптер. На последната сцена се гледаат Хомер и Барни, во паркот, како пијат бројни лименки кафе со млеко.

Сезона 11 еп 19 – Убиј го алигаторот и бегај

Откако открил од тест во списание дека има само три години, Хомер страда од нервен слом, а неговото семејство реши да го однесе во Флорида за да се опушти. Одморот на Симпсонови, сепак, се случува во врска со пролетната пауза, а Хомер се впушта во прославите на учениците. Како и да е, ненамерно, човекот прегачува со капетанот Jackек, локалниот алигатор на маскота, а семејството Симпсон е уапсено. Симпсонови успеваат да избегаат од КПУ каде што беа присилени на присилна работа и се пречекани во ресторанот на една постара дама. Полицијата повторно успеа да ги пронајде бегалците, но излегува дека капетанот Jackек не бил мртов и затоа паѓаат сите обвиненија против Хомер и семејството.

Грифините

Сезона 11 Еп 2 – Психоделик

Торнадо на Кваг. Семејството Грифин е присилено во куќата, згора на тоа и без ТВ. Брајан убива досада со халуциногени печурки што му го вознемири умот. Мег има момент на одмазда кон нејзините родители и брат, кои отсекогаш имаа тенденција да ја малтретираат и тоа е (единствена) можност да ја измери вистинската Мег.

Американски тато

Сезона 12 еп 18 – Гарфилд и неговите пријатели

Торнадо на Кваг. Семејството Грифин е присилено во куќата, згора на тоа и без ТВ. Брајан убива досада со халуциногени печурки што му го вознемири умот. Мег има момент на одмазда кон нејзините родители и брат, кои отсекогаш имаа тенденција да ја малтретираат и тоа е (единствена) можност да ја измери вистинската Мег.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!