Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 15 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 15 јули.

Денес, 15 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 10 еп 20 – Старото и морето

Откако Барт ја искористи можноста Олимписките игри да се одржат на Спрингфилд со скица во која има неповратни шеги за националноста на олимписките делегати, сите деца се казнети со часови социјално корисна работа, а Барт мора да волонтира на хоспис Во меѓувреме, бизнисот на Хомер за продажба на она што требаше да биде маскота на Олимпијадата (едноставни извори со лажни очи и пар распрскувани да делуваат како оружје) е лошо расте на чад. Барт реши да ги однесе старите луѓе од хоспис на патување со брод, кој сепак заврши лошо кога ќе се судри со шунарот Монтгомери Брнс. За да се спаси ситуацијата, маскотите Хомер ги фрли во тоалетот за да се ослободи од него.

Сезона 10 еп 21 – Монти не може да купи убов

Милијардерот Артур Фортуин ја добива довербата на жителите на Спрингфилд, давајќи им на сите еден долар. За подобрување на неговиот имиџ, Монтгомери Брнс се обидува да започне слични иницијативи, добивајќи помош од Хомер. Но, кога секој обид на Бернс да се допадне завршува лошо, човекот дури се смее и на емитувањето Jerryери Руд и куп бања. Барнс, за да привлече внимание кон себеси, одлучува да го фати чудовиштето од Лох Нес, успевајќи во подвигот благодарение на помошта на професорот Фринк, Хомер и градинарот Вили. Откако ќе биде фатен, beверот е триумфално изложен во резервоарот на пристаништето Спрингфилд. Изгорениците се воодушевени од флешот на фотографите и завршува предизвикувајќи пожар со удирање во засилувач. На крајот од епизодата, чудовиштето Лох Нес е ангажирано да работи во казиното „Барнс“.

Грифините

Сезона 14 еп 10 – Јанки измамени

Картер поминува попладне со Петар. Плескајќи низ е-поштата, тој трча во нигериската измама и паѓа за тоа. Кога ќе сфати дека е измамен, тој одлучи да замине во Африка со Петар за да ги поврати парите.

Американски тато

Сезона 12 еп 10 –

Стив, Сотн, Бери и Тоши конечно се поканети на „кул“ забава за момчиња, но наскоро дознајте зошто. Благодарение на предлогот на некој чуден човек, тие одлучуваат да организираат своја забава за да станат „смокви“. Сè се одвива добро кога возрасните Стив и Сотн ќе пристигнат од иднината. Тие се двајца успешни генијалци, богати и полни со жени. Во овој момент, за да не ја смениме судбината во негатива, мора да се избориме за покритие.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!