Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 22 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 22 јули.

Денес, 22-ри јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 11 Еп 11 – Оние што постапуваат со вера лекуваат вера

Барт, откако со денови може да ја отстрани корпата заглавена во главата на Хомер, е убеден во тоа дека има лековити овластувања, и исто така добива дискретни прозелити. Меѓутоа, откако Милхаус е погоден од автомобил, откако ги исфрлил чашите, убеден дека е излечен од миопија, Барт го напушта бизнисот со вина. Во меѓувреме, Хомер организира алегоричен универзитетски плови, кој сепак го погоди фудбалскиот шампион Антон Лубченко за време на важен натпревар. Загрозен од Тони Цицион, кој се обложил на победата на тимот на ubубченко, Хомер го моли Барт да му помогне на ubубченко да се опорави. Неверојатно играчот започнува да игра повторно, победувајќи ја играта и конечно ја губи ногата.

Сезона 11 еп 9 – На Божиќ секоја забава вреди

Додека играше со Милхаус, Барт му ја крши опашката и е принудена во инвалидска количка. Поради оваа причина, директорот Скинер е принуден да има вградени слајдови во училиштето, потпирајќи се на мафијата на Тони Цичионе. Но, недостигот на користени материјали, слајдовите наскоро пропаднаа, а училиштето првично беше затворено, а подоцна го презеде компанија за играчки. Со новата насока, наместо да учат, децата се користат за развој на идеи за нови производи. Нормалноста во основното училиште е обновена благодарение на Монтгомери Брнс, кој откако ја прими посетата на духовите на минатите Христами, реши да го финансира училиштето.

Грифините

Сезона 14 еп 15 – Стартувај, Крис, трчај

Кливленд, разочаран од Питер, Jо и Квагмер, реши да започне со запознавање со Jerером (шанкер од пијаниот острир). Пријателите не можат да го оправдаат ова заминување и да започнат да мислат дека тоа е расен факт, бидејќи Jerером исто така е обоен. Кливленд го смета за навреда, но потоа открива дека навистина е така. Баркер излегува со него затоа што тие се обоени и не затоа што неговите приказни се фасцинантни. Во меѓувреме, Крис одлучи да се кандидира за танц крал за да добие одредена популарност. Неочекувано, тој е избран и почнува да ја качува главата. Она што не го знае е дека неговите соученици гласале за него од сочувство, затоа што тие се убедени дека тој страда од ментална ретардација. Брајан и Стиви се обидуваат да го одржат ажурирани, но тој не сака да го знае до ноќта на матурата кога тој се помири со реалноста.

Американски тато

Сезона 12 еп 15 – Промена на рака на калинка: Баладата на Били Исусворт

Роџер е голем кошаркарски талент, неговото име е Камбиомано Мелограно, но на еден од неговите потези му ја крши ногата. Неговата играчка кариера завршува нагло и тој преминува во депресија. За да го врати назад, Френсин го убедува Стен да му дозволи да си поигра со своите пријатели, во неконкурентни игри. Роџер ја поврати самодовербата и реши да игра на турнирот „два на два“ ​​спарен со Стен. Во меѓувреме, Стив одлучи да tell каже на својата мајка чудна приказна што му се случила на училиште, преобразувајќи ја во оперска опера.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!