Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 12 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 12 јули.

Денес, 12 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 10 еп 14 – Јас сум со Купидон

За да го прослави Денот на в Valentубените, Апу организира серија детални подароци за неговата сопруга Манџула, кулминирајќи со порака за убов напишана на небото. Водени од невиноста предизвикана од зависта на нивната сопруга, Хомер и другите сопрузи на Спрингфилд планираат да ја саботат пораката на Апу до рајот. Авионот задолжен за пораката која треба да биде „Јас сум манџула“(Те сакам, Манџула), е саботиран од Хомер и завршува само да пишува “Јас„Со неразбирлив лапав до него. Сите жени на Спрингфилд, давајќи им на пишувањето поинакво значење, се убедени дека пораката доаѓа од нивниот сопруг, исклучувајќи го Марџ, но на крајот Хомер паѓа од авионот и паѓа пред неа со букет црвени рози.

Сезона 10 еп 15 – Марџ ја заглавува менувачот

Хомер импулсивно купува теренец, но кога ќе открие дека станува збор за автомобил наменет за жени, тој му го остава на сопругата Марге. Првично неопределени, кога Марџ почнува да го цени новиот автомобил, станувајќи се поагресивна и невнимателна, таа завршува предизвикувајќи несреќа. Додека лиценцата на Марџ е повлечена, Хомер и децата се заробени во зоолошка градина каде носорогите успеаја да се ослободат поради вина на Хомер. За да го спаси семејството, Марџ го одвлекува вниманието на носорогот што е за напад врз Хомер и децата со СУВ, што е уништено.

Грифините

Сезона 14 еп 7 – Hotешки пораки

Quagmire случајно испраќа говорна порака до мобилниот телефон на Петар; ништо сериозно, освен дека во пораката има исповед за loveубовта на Глен кон Лоис. Се разбира, избива борба помеѓу Питер и Квагмер со последователното раскинување на врската и потегот на Квагмер. Но, без стариот шепотички придружник не е живот, Петар паѓа во депресија; Сепак, Лоис успева да ги смири старите пријатели и сè се враќа во нормала, каде вистинските чувства се скриени и животот продолжува по несигурните патеки на компромис.

Американски тато

Сезона 12 еп 7 – Календарот на ЦИА

Ејвори го назначува Стен да се погрижи за создавање на годишниот календар на ЦИА, за што е традиционално секој агент да биде модел за еден месец во годината. Стен е горд на задачата и има намера да ја изврши со најголема ревност. Кога Хејли ќе понуди да му помогне, тој се плаши дека не е дополнет. На крајот на краиштата, Стен никогаш не покажал голема почит кон својата ќерка, додека таа не чека да му покаже што може да направи.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!