Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски татко на 16 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски татко на 16 август.

Денес, 16 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 11 еп 10 – Мала голема мајка

Симпсонови одат на годишен одмор на снег, а додека другите уживаат во скијање, Марџ останува во кабината, но ја расипува ногата поради падот на кукавичкиот часовник. Принуден во болница, Марге му ја довери на Лиза грижата за куќата и Хомер и Барт, кои само го комплицираат неговиот живот. Решена да ги казни на некој начин, Лиза ги тера татко и брат да веруваат дека таа договорила лепра, а на предлог на Нед Фландрија тие се одведени во заедница на Хаваи. Кога Марџ, заздравувајќи го здравјето, оди да ги опорави Барт и Хомер, жената открива дека двајцата уживаат на одмор и покрај болните третмани.

Сезона 11 еп 4 – Стравот прави деведесет X

Три приказни за Ноќта на вештерките, претставени од семејството Симпсон, кои се маскирани како ликови од претходните епизоди на Ноќта на вештерките, гледаат шоу на Канг и Кодос што ја слават 10-годишнината од Стравот е деведесет:

  • Знам што направивте (Знам што направивте необично – необично)
    Марџ случајно прегази Нед Фландрија, убивајќи го и го гони некој што тврди дека знае што направил. Само на крајот се смета дека Фландрија преживеал, откако станал врколак.
  • Очајно ја бараше Ксена (Очајно Ксекинг Ксена)
    После несреќата за време на научна изложба, Барт и Лиза преземаат суперсили и мора да ја спасат актерката Луси Лоулоу (во улога на нејзиниот лик Ксена – воинска принцеза), киднапирана од човекот на стрипот.
  • Lifeивотот е илузија, откако ќе умреш (‘Sивотот е сјај, тогаш умираш)
    Милениумската бубачка ја фрла Земјата во хаос, што ја води кон самоуништување. Вселенските експедиции потоа се организираат за да се спасат најзаслужните жители. Сепак, само Лиза, Марџ (по избор на Лиза на која и беше дозволено да донесе само еден родител) и Меги (бидејќи таа беше во рацете на нејзината мајка) табла, додека Хомер еБарт останува сам на земја, но тие успеваат да се качат на ‘другиот шатл пред експлодирањето на Земјата, кој, сепак, се покажа дека е пренасочен кон Сонцето. Татко и син бегаат од оваа сигурна смрт со тоа што биле катапултирани со седиштето во вселената, каде што сепак во отсуство на кислород, нивните глави експлодираат една по една.

Грифините

Сезона 11 Еп 1 – Вечните секунди

Лоис го запознава својот поранешен дечко Рос Фишман во супермаркетот со неговата сопруга Пам, која го поканува семејството на вечера. Откако ќе се најде таму, theубоморот Питер започнува да се расправа со нив сè додека не испадне дека Рибарот сака да се искачи на Еверест: Лоис им завидува на нивната среќа и реши да ги предизвика во искачувањето. Така патуваат во Непал, каде патувањето го започнуваат истовремено со новите ривали. На крајот од ова тешко искачување, Грифинс го достигнуваат врвот, но беа претепани од семејството Фишман, кои победија со скоро два часа предност, тргнаа да се вратат во кампот. За жал, доаѓа бура: Грифините се вклучени во невремето и, како што истече храната, тие се гладни.

На патот надолу, тие за жал го наоѓаат замрзнатото тело на Бен Фишман, син на Рос и Пам. Немајќи друг избор и да бидат близу до глад, тие одлучуваат да го јадат. Слегувајќи ги, ги сретнуваат Рос и Пем кои се враќаат нагоре за да го бараат својот син. Пристигнување во кампот Лоис одлучи дека е подобро да се вратиме за да ги спасиме од невремето и да ги пронајдеме во пукнатина, но за среќа Питер успева да го спаси животот. Набргу откако ги одведе во спасувачки хеликоптер, тој ја остава огромната судбина на нивната пукнатина.

Американски тато

Сезона 12 еп 13 – Свето срање, effеф се врати

Returnsеф се враќа од длабокиот простор каде го испрати Роџер. По првичното разочарување, Стен сфаќа дека момчето многу се сменило и пред се покажува почит и ectionубов кон него. Промената на Jеф, сепак, го прави Хејли сомнителна, која зборува за тоа со Роџер и странецот reve открива многу едноставно дека Jеф е всушност маскиран странец, кој влегол во куќата со кој знае какви намери. Преку специјална машина, Хејли и Роџер успеваат да стигнат до мајчинскиот брод каде го чуваат effеф, но го наоѓаат на парчиња. Еден момент пред вонземјаните, исто така, да го дисетираат Хејли, лажниот Jеф успева да ги запре и, верувајќи дека е задоволен од Стен, тој се подложува на трансплантација на мозок за да го врати телото на effеф во реалност. Но, секако дека Стен е далеку од задоволен од среќниот крај.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!