Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 20 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 20 јули.

Денес, 20 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 11 еп 8 – Ivesени и моторцикли од вашите земји

Во натпревар во акробатска рок, Хомер победи на Харли-Дејвидсон и одлучува да најде група на моторџии наречени Хелиш Сатанаси, заедно со Бо, Фландрија, Лени и Карл. Сепак, група на моторџии наречени Hell’s Satanassi зазема престој во домот на Хомер, виновни за кражба на нивното име и киднапирање на Марџ. Хомер ја следи бандата и го предизвикува нивниот водач да го врати Марџ назад. На крајот, групата велосипедисти, убедени во Марџ, реши да живее нормално.

Сезона 11 еп 5 – Тревата на соседот е секогаш позелена

Хомер гледа филм на Зоро, направено со акција на второто, удира секој што ги става стапчињата во тркалата, но по грешка удира човек од југ кој сериозно ги сфаќа правилата на коњаницата. Следниот ден тој се појави на Симпсонови каде што тие успеваат да и ’дадат нога каде ќе се засолнат во старата фарма на дедо. Научен од соседите за културата што не расте, Хомер го повикува Лени велејќи му да му донесе плутониум каде Хомер го шири на полето излегувајќи од мешавина од домат и тутун што излегува дека е зависност, Хомер го продава во тони правејќи злато зделки, но потоа тутунска компанија интервенира каде сакаат целата жетва која нуди 1.000.000 американски долари, Хомер сака повеќе пари но тие се исфрлени од автомобилот каде откриваат дека животните скоро ја јаделе целата жетва каде Хомер заштедува растение но тој фрла таму каде што Лерами го зема, не одејќи заради гладна коза каде што го уништува хеликоптерот. Симпсонови се враќаат на Спрингфилд, но бидејќи заборавија на јужниот предизвик Хомер, каде Марге го запира со месото од месото, но тогаш се сеќава дека мора да дуел и да го шутира Хомер, каде што само ќе се повреди.

Грифините

Сезона 14 еп 13 – Парализа

О одлучи да учествува во трчањето на биковите со Питер, Кливленд и Квајмир, но е презаситен и останува целосно парализиран. Најпрво пријателите излегоа на пат да се грижат за него, но во првите потешкотии решија да го заклучат во установа за психички болни.

Американски тато

Сезона 12 еп 13 – Имагинарната галаксија

Стен конфискувал ајкула од шверцер на дрога и, за да ја одржи, по предлог на Роџер, тој отвора морски парк во неговиот дом. Френсин е незадоволна затоа што е принудена да мие планини од валкана облека. Во меѓувреме, Стив и неговите пријатели играат игри во игра во живо во паркот. Кога Френсин оди да го привлече, таа се вклучува и си замислува дека е принцеза. Но, тогаш играта ја зема раката и во тој момент таа разбира дека во животот секој се обидува да избега од реалноста, но најдобриот начин да се соочат е да ја вратат командата на сопствениот живот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!