Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 14 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 14 јули.

Денес, 14 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 10 еп 18 – Библиски пасуси

За време на проповедта од Реверенд Loveубов, Симпсонови сонуваат за библиските пасуси:

 • Сон на Марџ:
  Хомер и Марџ како Адам и Ева завршуваат предавајќи се на искушенијата на змијата и го јадат јаболкото, прогонети од страна на Еден.
 • Сон на Лиза:
  Милхаус како Мојсеј, се бори против египетскиот фараон (Сејмур Скинер), за да го донесе својот народ (деца од основно училиште) на слобода.
 • Сон на Хомер:
  Хомер како крал Соломон треба да одлучи кој меѓу двајца мажи (Лени и Карл) е легитимен сопственик на торта. Оваа сцена не трае долго, помалку од една минута, за разлика од сите други.
 • Сон на Барт:
  Барт како Давид мора да го порази гигантот Голијат (Нелсон Мунц), кој го уби својот пријател Метјусела (дедо Симпсон).

На крајот од нивните соништа Симпсонови излегуваат од црквата и откриваат дека е крајот на светот. Лиза е повикана на небото, додека остатокот од семејството е осуден на пекол, но Хомер ја грабнува ќерка си и ја влече со нив, каде таткото беше привлечен од мирис на топли кучиња. Во завршните кредити, наместо вообичаената песна, има Автопат до пеколот AC / DC.

Сезона 10 еп 19 – Хомер и поп-уметност

Уметнички колекционер го препознава неуспешниот обид на Хомер да изгради скара како ремек-дело на модерната уметност и го убедува човекот да биде голем уметник. Како резултат, Хомер ја канализира неговата раздразливост во градењето бизарни дела додека е пријател со други уметници. Марџ, која со години се обидуваше да се пробие како сликарка, станува jeубоморна на успехот на нејзиниот сопруг. Сепак, новите дела на Хомер не ја собираат надежта за консензус, која е означена како повторлива. За да го изненади уметничкиот свет, тогаш Хомер го преплавува Спрингфилд ставајќи уста на животните. Изненадувачки е што работата на Хомер е прогласена за ремек-дело, а градот докажува дека го цени „Големиот канал на Спрингфилд“.

Грифините

Сезона 14 еп 9 – Бебето од путер од кикиритки

Грифин, без пари, мора да заштеди за да и овозможи на Стиви да оди на колеџ еден ден. По неуспешниот обид на Петар да пронајде скапоцености со метален детектор, се изненадува: Стјуи е избрана да рекламира путер од кикиритки и станува славно и добро платено дете.

Американски тато

Сезона 12 еп 9 –

Френсин ја зема тужбата на Грег на срце, само што остана откако нејзиниот партнер и работна колешка го напушти градот. Френсин тогаш, ја поддржува својата пријателка за време на емитувањето на вестите на Канал 3. Двајцата изгледаат како победничка двојка, сè додека Френсин, заслепена од моќта на центарот на вниманието, ги гази чувствата на Грег кој ја напушта работата. Откако го сфатија лошото однесување, таа и Стен поставија брилијантен план да го натераат Грег да се врати.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!