Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 18 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 18 јули.

Денес, 18 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 10 еп 23 – Од Токио во ужас

Змија успева да влезе во банкарската сметка на Симпсонови, ограбувајќи ги за парите што семејството ги штедеше за да оди на одмор преку Интернет. Симпсонови успеваат да заштедат пари, а со кражба на билети од Нед Фландрија си дозволуваат патување во Јапонија. Семејството ужива во патувањето, а Хомер дури успева да порази еден од најсилните сумо борачи. Импресиониран, императорот му честита на Хомер, кој мислејќи дека е пред друг предизвикувач, го испраќа во душекот. Поради оваа причина, Хомер е уапсен и Марџ ги троши сите пари што ги има за плаќање кауција. За да платат за возвратното патување, Симпсонови се принудени да учествуваат во садистичкиот ТВ квиз Среќно шоу за насмевки за супер предизвик за насмевка. По извршувањето на разни карактеристични тестови на јапонските телевизиски програми (скоро секогаш на работ на тортура, од кои Хомер не се согласува и обвинува за лошото однесување на Јапонците), Симпсонови конечно успеваат да ги вратат билетите и да си одат дома.

Сезона 11 Еп 1 – Надвор од сферата на кантоната

Семејството Симпсон добива билети за да присуствува на премиерата на новиот филм на Мел Гибсон, римејк на Г-дин Смит оди во Вашингтон. Цела публика е задоволна од филмот, освен Хомер кој се жали на отсуство на акција и насилство во филмот. Особено несигурен за резултатите на филмот, Мел Гибсон се потпира на советите на Хомер да го преработи сценариото на филмот, кој станува надреален акционен филм со апокалиптичен крај. Продуцентите на филмот одлучуваат копијата од новиот филм да исчезнат, фрлајќи се во потрага по Хомер и Мел Гибсон, кои на крајот успеваат да го проектираат филмот, што докажува дека е фијаско.

Грифините

Сезона 14 еп 11 – Кучето Донговани

За време на нејзината роденденска забава, Бони го носи својот живот и сфаќа дека ги жртвувала сите свои соништа за да се грижи за својот сопруг oeо. Брајан се обидува да ги утеши и двајцата. Кога ќе дознае oeо, тој започнува да се одмаздува и Брајан и Бони бегаат заедно. Во меѓувреме, Мег оди во пензионерски дом да прави социјално волонтирање и не може да одолее на поривот за кражба од старите луѓе.

Американски тато

Сезона 12 еп 11 – Јас не се вклучени

Стив, Сотн, Бери и Тоши конечно се поканети на „кул“ забава за момчиња, но наскоро дознајте зошто. Благодарение на предлогот на некој чуден човек, тие одлучуваат да организираат своја забава за да станат „смокви“. Сè се одвива добро кога возрасните Стив и Сотн ќе пристигнат од иднината. Тие се двајца успешни генијалци, богати и полни со жени. Во овој момент, за да не ја смениме судбината во негатива, мора да се избориме за покритие.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!