Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 11 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 11 јули.

Денес, 11 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 10 еп 12 – Недела, грозна недела

Хомер, Барт и голема група мажи од Спрингфилд организираат патување во Мајами за да присуствуваат на Суперболот, само за да дознаат откако ќе стигнат до нивната дестинација дека купените билети се всушност крекери. Тие се обидуваат да влезат со сила, и од оваа причина групата се чува во „стадионот затвор“, од кој, сепак, успева да избега и да ја гледа играта. На крајот, граѓаните на Спрингфилд завршија на теренот, крадејќи го трофејот и го држат како заложник во соблекувалната. Во меѓувреме Марге и Лисагиокано со комплет за боење на јајцата од 1967 година, од кои, сепак, сфаќаат дека делото недостасува. И покрај сè, двајцата сепак успеваат да контактираат со поддршка на клиенти.

Сезона 10 еп 13 – Хомер Макс-имио

Хомер го искористи фактот дека лик на многу сакана телевизиска серија има свое име, создавајќи восхит и iosубопитност на сограѓаните. Меѓутоа, кога во рамките на шоуто истиот лик е направен глупав и несмасен, сите почнуваат да се забавуваат со Хомер. За да го реши проблемот, Хомер одлучи да го смени своето име во Max Power (земен од фен „максимална моќност“ = „максимална моќност“). Благодарение на новото име, тој влегува во благодатта на г-дин Барнс и хипи хипи од Спрингфилд кој дури го поканува на ексклузивна забава. Откако комбинираше низа штети, Макс реши повторно да го промени своето име, враќајќи го стариот Хомер Симпсон.

Грифините

Сезона 14 еп 6 – Сестрата на Петар

Денот на благодарноста е на нас и Петар добива писмо од неговата сестра Карен, за кое не го чул многу години најавувајќи го неговото пристигнување. Лоис го убедува Питер да ја искористи можноста да ја поправи својата врска, но, и покрај добрите услови, Карен се однесува како што се однесуваше како дете, се забавува со Петар и никогаш не пропушта можност да го понижи пред сите. Откривајќи дека Карен е професионален борец во борба, Петар реши да се соочи со неа за да show покаже дека е во состојба да издржи.

Американски тато

Сезона 12 еп 6 – Бакнежот на векот

Стен стравува дека неговата врска со Френсин преминува во криза, затоа што тие веќе не се во можност да ги споделат истите страсти. Кога ја носи на бејзбол игра, тој дури и не може да ја бакне пред камерата за бакнување. Од тој момент, можноста да ја бакнеме пред илјадници гледачи станува вистинска опсесија, блок за надминување.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!