Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 8 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 8 јули.

Денес, 8 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 10 еп 9 – Синдикат со мафијата

За време на конвенцијата поврзана со светот на научната фантастика, избива борба, а Хомер успева да го извлече од кавгата актерот Марк Хамил, поканет на конвенцијата и градоначалникот Кимби, кој од благодарност го ангажира како личен телохранител. Сепак, откако повторно го спаси животот, од опасна ситуација во која го смести, Хомер го присилува Кимби да го сруши каков било договор со мафијата што ја води Тони Циционе. Мафијата Спрингфилд всушност снабдуваше млеко од глувчето во основното училиште. Тони Циционе тогаш одлучи да го убие Кимби за време на вечера во ресторан. Хомер успева да спречи клетките на еден шеф на мобилниот шеф да го прободат градоначалникот, но не и Тони Цичионе од диво да го тепа Кимби со бејзбол лилјак.

Сезона 10 еп 10 – Да живее Нед Фландрија

Семејството Симпсон открива дека Нед Фландрија има шеесет години, а неговиот младешки изглед му го должи на животот полн со не-забавен. По првиот момент на восхит за физичката кондиција, граѓаните на Спрингфилд почнуваат да се жалат за лошиот живот на Фландрија. Неволно, Нед го замолува Хомер да му помогне да биде помалку досаден и да го научи да се забавува. Хомер одлучи да го донесе својот сосед во Лас Вегас, каде што откако се опијани, тие се венчаат со измама од страна на две келнерки од казината, Амбер и andумбирот. После смелното бегство во казината на Лас Вегас, Хомер и Нед успеваат да ја решат ситуацијата, едноставно напуштајќи ги своите нови сопруги.

Грифините

Сезона 14 еп 5 – Питер, Крис и Брајан

Петар гледа на стара видео-снимка снимка направена од него кога беше тинејџер и му се обрати на Петар на иднината. Момчето е убедено дека големиот Петар ќе ги исполни своите желби и дека ќе ја заврши работата што му се допаѓа. Питер, откако повторно се видел себеси, сфаќа дека неговиот живот, сепак, не поминал како што се надевал и, за да спречи Крај да заврши, се обидува да го натера да стане подобро момче отколку што беше.

Американски тато

Сезона 12 еп 5 – Како Кеану Ривс на Точка пауза

Во аптека, една постара дама му кажува на Стен дека ако не се обиде да стори нешто за да го намали стресот, таа нема да живее долго. Главниот извор на стрес за него е семејството, така што, кога ќе се појави можност да се инфилтрираат во група сурфери да најдат компјутерски хакер, Стен не ја пропушта можноста. Тој го познава Каи, кој го учи да сурфа и, наскоро, Стен веќе не може без тоа. Кога Ејвори го повика назад во базата, тој го убедува дека сурферите се опасни криминалци и затоа подобро да останат со нив.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!