Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 6 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 6 јули.

Денес, 6 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 10 еп 7 – Лиза 10 и пофалби

Сместена од грипот, Лиза се опседнува со видео игра (Динго Даш, пародија на Crash Bandicoot), до тој степен што целосно заборава да студира за задача на час. Искрената Лиза бара помош од Барт и Нелсон, кои му ги даваат одговорите на тестот, давајќи им целосни оценки. Резултатот на Лиза му дозволува на училиштето да добие грантови, но опфатената вина Лиза признава сè на директорот Скинер, и повторно за време на церемонијата за доделување грантови. Откако го предвидеше однесувањето на Лиза, Скинер ја признава Лиза за време на лажната церемонија и не ја прави претседателство со вистинската, со што добива пари за училиште. Во меѓувреме, Хомер купува кученце од јастог со цел да го одгледува и јаде кога е доволно стар. Меѓутоа, Хомер завршува да стане becomingубител на „Пизикотина“ (името што gave го даде), и не можејќи да ја убие повеќе, само да ја искапат во зовриена вода и да ја готви неволно.

Сезона 10 еп 8 – Хомер Симпсон во: „Проблеми со бубрезите“

Откако го принуди дедото Симпсон да не оди во тоалет, за да не запре на повратното патување од патување, Хомер открива дека тој ја предизвикал експлозијата на бубрезите на неговиот татко. Д-р. Хиберт информира дека ако не се најде донатор, дедо Симпсон нема да преживее долго. Хомер се согласува да го донира својот бубрег, но потоа паничи тој бега. Осуден, Хомер тргнува во експедицијата на „изгубените души“ на капетанот Мекалистер, на кое има криминалци и лоши лица, кои сепак докажуваат дека се згрозени од приказната на Хомер и го фрлаат наоколу. Враќајќи се на брегот, Хомер се убедува себеси да го донира бубрегот, но во последен момент се обидува повторно да избега. Овој пат, сепак, Хомер е скоро прегазен од камион, од кој паѓа автомобил врз него што го прави во несвест, а додека тој е во несвест, членовите на неговото семејство овластуваат отстранување на бубрезите, заштедувајќи го животот на неговиот дедо.

Грифините

Сезона 14 еп 4 – Петерномска активност

Петар и неговите пријатели одлучуваат да напишат хорор филм и, за да го сторат тоа, одат во старата напуштена лудница. Таму тие пронајдоа маж со закачена рака и, убедени дека сака да ги убие, тие го убиваат. Човекот, сепак, е чувар на азил и, пред да истече, изјавува дека изгубил рака во војната, за да спаси колеги војници. Питер и другите се разгорени од идејата да убијат воен херој. На крајот, сепак, дознаваме дека чуварот на азил бил експонент на Ку Клукс Клан и дека украл медали за храброст.

Американски тато

Сезона 12 еп 4 – НСА против ЦИА

Стен би сакал да го користи Фејсбук, но канцеларискиот компјутер не го дозволува тоа. Стив нуди да го поправи. Кога Ејвори му се смее за неговата премногу слаба ракување, Стен им дава причина на своите колеги. Додека неговиот татко е на ручек, на Стив му пристапува агент на НСА, Нат, кој му покажува како Стен се забавува со него во отсуство. Ранет со гордост, Стив му ги дава тајните податоци содржани во компјутерот на неговиот татко.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!