Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 29 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 29 август.

Денес, 29 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Дојдовме до ова

Тој е првиот од април и Барт, кој се одмаздува на својот татко кој сака да игра трикови врз него, дизајнира навистина дијаболичен, што сепак ќе предизвика неочекувана трагедија. Всушност, Хомер е повреден од стравот и, еднаш во болницата, оди во кома. Семејството собрано околу умираниот човек се сеќава на најзначајните и најважните моменти од минатото. Кога Барт признава дека е одговорен за она што се случи, Хомер излегува од кома и среќата се враќа да царува во куќата на Симпсон.

Партијата на удари

Барт е протеран од училиште и Марге, откако неуспешно се обиде да го запише во други институти, одлучува лично да се грижи за своето образование. Во меѓувреме, Хомер се подготвува да учествува во „забавата на удар“, која се состои од земање змии со стапчиња: сурова забава што Лиза не може да ја толерира. Затоа малиот Симпсон ќе се бори напорно за да ги спаси сиромашните животни.

Грифините

Криза криза

Крис украл пари од чантата на неговата мајка за да купи нов пар патики, но е фатен од тоа што неговата сестра го уценувала, правејќи го негов роб сè додека Крис не се буни и бега од дома, барајќи азил од г-дин Херберт. Но, еден ден на кохабитација е доволен за да се пробие идилата. Крис прави мир со Мег и си оди дома. Во меѓувреме, да ја следиме параболата на страста на Стиви за пејачката Ен Мареј.

Американски тато

Постојаниот регистар

Стен е отпуштен од ЦИА заради кратење на буџетот. Тој се наоѓа себеси како невработен и не може да најде ништо, затоа што открива дека на неговиот постојан регистар неговата работа како агент не е обележана: тоа е државна тајна. Во меѓувреме, Стив ја започна својата прва летна работа во супермаркет. На предлог на Френсин, тој ќе го ангажира таткото. Работите не одат добро меѓу двете. Дома, Стан го робува својот син и го тера да прави непотребни работи и задачи. Во супермаркетот, Стив се одмаздува на својот татко сè додека не го отпушти, уништувајќи го Постојаниот регистар. Чувствувајќи се виновни, Стен организира рација во неговата поранешна канцеларија со Стив за да го поправи својот постојан регистар. Двајцата ќе успеат, но ќе бидат блокирани при излегување. Потоа, со среќна случајност, Стен ја обновува својата работа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!