Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 10 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 10 август.

Денес, 10 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 3 еп 19 – Умира како куче

На малиот помошник на Дедо Мраз му е потребна операција на стомакот или може да умре во ниеден момент. Семејството, сепак, нема доволно пари за операцијата: затоа мора да ги затегнат ремените и да заштедат на сè. Интервенцијата успева, но кучето, кое слабо се гледа и се држи како причина за нивната мизерија, бега и станува куче чувар во служба на господин Барнс. Барт го наоѓа повторно и го тера кучето да се сеќава на него. Назад дома, малото и изнемоштено куче се враќа за да му се допадне семејството.

Сезона 4 Еп 2 – Трамвај наречен Марџ

Марџ досадно со нејзиниот живот, реши да се најде себе си хоби и се посветува на глумата со Нед Фландрија. Willе треба да изведат музичка верзија на Трамвај наречен Десидерио. Во меѓувреме, Меги во градинка води револт на децата за да ги поврати тампонтите што ги зазедоа наставниците.

Грифините

Сезона 10 еп 22 – Три мали приказни

Продолжува популарната традиција на шоуто: Брајан и Стиви читаат е-пошта. Предложени се три мали приказни: британска верзија на семејството Грифин, Питер кој добива овластувања кои му овозможуваат да преобрази секој и што било во Робин Вилијамс и светот преку очите на Стиви.

Американски тато

Сезона 12 еп 8 – Не кажувај мама

Френсин е страсна за многу популарна ТВ програма: „Здраво Мимоза“, контејнер со разни сегменти и гости кои се претежно исмејувани и навредувани од двајцата диригенти и женската публика .. Стив, после кавга, навредува многу мајката. Френсин од тој момент се преправа дека синот не постои. Нема кујна, без алишта, нема ништо. По совет на Сотн, Стив ги учи основите на сè што му треба на YouTube. На кратко, тој е во состојба да готви одличен Coq au vin. Значи, тој одлучи да направи и видео за готвење. Тоа е огромен успех. Толку што редакцијата на „Буонгиорно Мимоза“ го поканува на емитување, но…

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!