Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 24 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато 24 август.

Денес, 24 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Избор на Селма

Селма Симпсон, сестра на Хомер, е зафатена од огромната желба да има дете. Во невозможност да се најде која било партнерка да и ’помогне да го исполни својот сон, таа одлучува да се сврти кон Банката Сперма. Меѓутоа, еден ден, Марџ, принудена да остане дома за да се грижи за Хомер кој е заглавен во кревет за варење, бара од неа да ги придружува Барт и Лиза во Даф-градините. И токму во тоа ужасно попладне Селма, масакрирана од воодушевување на двете малечки, сфаќа дека на крајот на краиштата таа желба за мајчинство не е толку итна. Така, за да ја пополни својата емотивна празнина, тој одлучува да донесе игуана …

Брат на истата планета

Барт, чувствувајќи се занемарување од неговиот татко, се обраќа во агенцијата „Големи браќа“ за момчиња без татко кои му ги довери на Том, многу паметен човек. Кога ќе дознае Хомер, му се одмаздува наоѓајќи нов син, Пепи. Еден ден Том и Хомер доаѓаат на рака и Хомер се влошува од тоа. Меѓутоа, на крајот, тој се помирува со својот син и Пепи во Том наоѓа нов татко. Во меѓувреме, Лиза се справува со уште еден проблем: таа не може да помогне, но да остварува долги и скапи телефонски повици…

Грифините

Простор кадет

Кога Крис открива дека Питер и Лоис го сметаат за идиот, тој влегува во криза и неговите родители одлучуваат да го испратат на специјално поле, да ја вратат самодовербата. Крис, сепак, заврши во камп за обука на астронаути. Кога неговите родители одат да го видат, тој му ја покажува внатрешноста на шатлот: Стиви притиска копче и вселенскиот брод заминува за вселената. Willе биде срамежливиот и незгоден Крис кој ќе ги врати сите безбедно на земјата.

Американски тато

Независен

Нот дознава дека неговиот татко, кого не го видел од осумгодишна возраст, починал. Стив сака да одам на неговиот погреб во Калифорнија. Тој не започнува пат од филмот Инди (независен), брег до брег, кон погребот на неговиот татко. Меѓутоа, во мотел, Стив го исполнува она за кое верува дека е негова идеална девојка и ги спушта пријателите. Тој ќе сфати дека направил голема грешка. Кога ќе пристигне на погребот, тој ќе одлучи да не се појави и да си оди дома.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!