Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 19 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 19 август.

Денес, 19 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 4 еп 5 – Стравот го прави деведесет III

Во куќата на Симпсон, каде се одржува забава за Ноќта на вештерките. Од различните гости се бара да ги раскажат најстрашните приказни што ги знаат, а тројца од нив ќе станат сегменти од епизодата:

  • Немилосрден кловн (Кловн без сожалување)
    Хомер не знае што да купи за роденденот на Барт, но тој наоѓа мистериозна кинеска продавница која продава чудни предмети, и тука купува кукла со разговор Крусти. Барт е среќен, но куклата излегува дека е опседнато и се обидува на секој начин да го убие Хомер.
  • Кралот Хомер (Кралот Хомер)
    Пародија на Кинг Конг каде господинот Барнс ја ангажира Мис Марџ Бувиер за да фати џиновски мајмун кој ги има карактеристиките на Хомер. Еднаш во Newујорк, Барнс создава претстава во која е претставен кралот Хомер, „осмото чудо на светот“. Фотографите со своите блесоци возат Хомер луд, кој се ослободува од себе, го зема заложник Марџ и бега во градот.
  • Напишете “Z” за зомби (Бирајте „З“ за зомби)
    Додека се обидуваше да ја воскресне својата мачка Снежни топки Барт случајно ги воскреснува мртвите од гробиштата Спрингфилд кои се претвораат во зомби. Наскоро, голем дел од жителите на градот се зомбифицирани и ловат мозоци, сè додека останува да се соочи само семејството Симпсон.

Сезона 4 еп 7 – Марџ добива работа

За да ги пронајде парите потребни за санирање на куќата, Марџ најде работа во нуклеарната централа. Г-дин Барнс ќе се в inуби во неа и ќе се обиде на секој начин да ја заведе. Во меѓувреме, Барт се обидува да избегне задача со тоа што се преправаше дека се чувствува лошо, но неговите лаги ќе предизвикаат оган врз него.

Грифините

Сезона 11 Еп 3 – Стариот и големиот Ц.

Додека јас сум во болница да му помогнам на Квагмер кој минува низ трансплантација на коса, Брајан открива дека таткото на Лоис има рак и има само неколку недели да живее. Но, кога семејството Грифин го посетува да открие како е, Картер изгледа посоодветно од кога и да било…

Американски тато

Сезона 12 еп 16 – Фантастична тест-цевка на Стив и Снот

Стив и Сот не можат да ја најдат девојката да оди на матурска, па тие одлучуваат да одат во машината за клонирање на ЦИА. Но, штом се вметнат примероците на ДНК, машината враќа две бебиња.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!