Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 31 август

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и американски тато на 31 август.

Денес, 31 август, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Американски тато.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Вокалниот квартет на Хомер

Барт и Лиза откриваат дека Хомер некогаш бил дел од музички квартет: „Акутните кралеви“. На барање на децата, Хомер им ја раскажува приказната за подемот и падот на неговата група. На крајот, носталгијата е таква што Хомер телефонира на поранешните членови на квартетот со намера да ја реконструира групата за навистина посебен настап.

Контролата на стравот

Барт добива анонимни писма во кои му се заканува смрт. Загрижен, тој се прашува кој е автор на писмата, но не може да најде одговор. Мистеријата се расчистува кога Барт дознава дека Телеспала Боб, злосторник, кој неколку пати бил уапсен, е на условна казна.

Грифините

12 и пол лути луѓе

Градоначалникот Вест е обвинет за убиството на неговиот помошник. Питер и Брајан се дел од жирито што е одговорно да одлучат дали е невин или виновен. Сите докази се чини дека укажуваат на тоа дека тој бил, но Брајан не е целосно убеден и почнува да всадува сомнежи во другите поротници.

Американски тато

Независен

Нот дознава дека неговиот татко, кого не го видел од осумгодишна возраст, починал. Стив сака да одам на неговиот погреб во Калифорнија. Тој не започнува пат од филмот Инди (независен), брег до брег, кон погребот на неговиот татко. Меѓутоа, во мотел, Стив го исполнува она за кое верува дека е негова идеална девојка и ги спушта пријателите. Тој ќе сфати дека направил голема грешка. Кога ќе пристигне на погребот, тој ќе одлучи да не се појави и да си оди дома.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!