Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 29 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 29 јуни.

Денес, 29 Јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 7 еп 3 – Слатка домашна касетина-укија-ина-ина

Да ја врати својата сопруга за нејзината напорна работа како домаќинка, Хомер реши да му даде на Марџ краток спа-годишен одмор. За време на нивното отсуство, Лиза ги губи чевлите и се извалка целиот, Барт зема вошки од мајмун додека игра со Милхаус, ја губи облеката и се покрива себеси со вреќа јута, дедото Абрахам мора да се грижи за Меги, но не може да остане зад неа. Директорката Скинер, гледајќи ја ситуацијата на Барт и Лиза, реши да ги испрати инспекторите за заштита на децата во домот на Симпсон, наоѓајќи ја во состојба на тешко нарушување, со тоа што Меги пие од чинијата на кучето. По враќањето на Хомер и Марџ, инспекторите одлучуваат да им ја одземат моќта на татковината и да им ги доверат своите деца на Фландрија. За да ги вратат своите деца, Хомер и Марџ мора да следат програма за родители за рехабилитација. Во меѓувреме, Нед открива дека момчињата никогаш не биле крстени и ги одведува на реката за да им дадат крштевања. Откако ќе заврши програмата за закрепнување, Хомер и Марџ одат на реката за да го спречат крштевањето и да ги вратат своите деца. За време на патувањето до местото на крштевање, Меги зборува по втор пат (првата беше епизодата Првиот збор на Лиза)

Сезона 7 еп 4 – Барт ја продава својата душа

За време на масата, Барт ги заменува класичните песни со Во-А-Гада-Да-Вида од пеперутка од железо. Откривајќи го ова, Реверен Лавјуус им се заканува на децата присутни на маса, принудувајќи ги да рецитираат формула според која, ако кој го познава виновникот, не го исповеда, ќе има вечна проклета. Застрашен од заканата, Милхаус признава и е казнет поради шпионирање, заедно со Барт чистење на цевките на органот што Барт го „извалкал“. По кавгата меѓу двајцата, во која Милхаус вели дека се плашел за својата душа, Барт, кој не верува во душата, реши да му го продаде својот пријател на него, во форма на билет со зборовите „душата на Барт“ , за пет долари. Првично задоволен од размената, Барт започнува да се премислува заради некои чудни настани: Малиот Помошник на Дедо Мраз и Снежни топки II стануваат непријателски расположени кон него, автоматските врати не се отвораат пред него и тој веќе не може да се смее и создавање ореол со дишење на чашата на ладилникот за сладолед Jet Market. Одлучува да му ја врати душата од Милхаус, кој како одмазда го бара педесет долари. Не можејќи да ја врати душата за толку висока цена, тој не сака. Подоцна доживува кошмар во кој сите негови пријатели играат и се забавуваат со неговата душа, додека тој е оставен зад себе, додека тој исто така е пробан од Лиза со молитва, во која му посакува спасение на душата на сите членови на семејството освен него. Исплашен, тој потоа одлучи да ја врати својата душа со сила. Милхаус, во меѓувреме, го продаде на човекот на стриповите, кој пак открива дека го продал, одбивајќи да го открие купувачот. Вратете се дома, очајни, молете се на Бога да му ја врати душата. Во тој момент парчето хартија со нејзината душа паѓа на нејзиниот кревет: токму Лиза ја купи таа, за да го натера да ја научи својата лекција. Додека Лиза изложува филозофска теорија според која душата не се раѓа со телото, туку мора да се заработи преку своите постапки, Барт го јаде листот хартија, убеден дека така неговата душа ќе се врати во своето тело.

Во меѓувреме, Бо, вознемирен од фактот дека неговиот бар повеќе не привлекува семејства, туку само пијаници, реши да го претвори ресторанот во ресторан. Притисен од илјадниците грижи што ги бараат неговите нови клиенти и нагласен од недостапноста на децата, тој наскоро ќе ги повлече своите чекори.

Грифините

Сезона 13 еп 17 – Ирците се борат

Питер сака да им докаже на пријателите дека е толку силен што може лесно да го победи Лиам Нисон и одлучува да оди кај него за да се извика, но штом ќе започне борбата, познатиот актер се чини дека го подобрува Петар.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 2 Еп 1 – Парадигмата на мртвите риби

Пени и Леонард се враќаат од првиот датум додека Хауард и Рај ги шпионираат со веб-камера. Пени му кажува на Леонард дека работите треба да се забават, додека момчињата се обидуваат да го убедат неговиот пријател дека датумот не поминал добро. Пени подоцна се довери во Шелдон дека ја излажала Леонард дека го завршила државниот универзитет, бидејќи се плаши да не биде доволно паметен за него и го замолува да го чува во тајност. Оваа задача се докажува дека е многу тешка за Шелдон, кој реши да се пресели (но прво Раџ, а потоа Хауард го испраќаат) и, по неколку чаши топло млеко корегирано за валиум, се враќа дома и ја открива тајната на цимерот. Леонард, со добра намера, му дава на Пени неколку брошури на јавниот универзитет, оставајќи му да избега дека е во ред со датира девојка која не е толку паметна како што е; Како одговор Пени ја тресна вратата во лицето.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!