Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 6 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 6 септември.

Денес, 6 септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Денот кога земјата се лади

Хомер открива нови крофни, крофни од ѓаволот, произведени од одреден Теренс: трендовски човек кој се населува покрај Симпсонови со своето трендовски и трендовски семејство. Хомер се обидува да ги емулира во сè, но очигледно тој не може да стане како нив. Поради нападот на Барт врз нивниот син, двете семејства расправија и пријателството се распаѓа. Но, шансата за пожар што може да го разнесе целиот Спрингфилд го враќа мирот.

Училиштето на копилешкото куче

Помошник на малиот Дедо Мраз не е никаде каде што се наоѓа, а Барт и Лиза го обвинуваат Хомер дека никогаш не бил заинтересиран за него и го губи. Хомер тврди дека не сака кучиња, но дедо вели дека, како дете, Хомер всушност бил многу приврзан кон своето куче, Бонго. Еден ден, Бонго го касна г-дин Барнс, ослободејќи го својот гнев и желбата за одмазда: сакаше кучето мртво. За да го заштити, неговиот дедо го довел на село од поранешен сосед. Но, за Хомер тоа беше ужасна болка што тој никогаш не ја надмина.

Грифините

Надвор од Лас Вегас!

Брајан освои два билети на концертот на Селин Дион во Лас Вегас и реши да замине со Стиви. Вториот предлага тој да ја користи својата машина за телепортација, но експериментот не успева и двајцата одат во Лас Вегас со авион. Она што не го знаат е дека машината разви клон на обете, и двајцата веднаш телепортирани во Лас Вегас.

Теорија на Биг Бенг

Решението на вонредниот професор

Универзитетот му дозволува на Шелдон да се пресели од студијата на стринг теоријата на онаа на темната материја сè додека ја прифати унапредувањето на професорот: физичарот се согласува, но заради неговата слава никој не се запишува во неговиот тек, освен Хауард.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!