Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 23 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 23 јуни.

Денес, 23 Јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 9 еп 3 – Саксофон на Лиза

Откако се расправал, Барт несвесно завршувајќи исфрлајќи го саксот на Лиза од прозорецот, уништувајќи го. Во обид да ја утеши својата ќерка, Хомер ја раскажува приказната зад тој саксофон. Како дете Барт не беше во можност да се интегрира во училиште, па Хомер и Марџ се свртеа кон психолог, кој иако не беше во можност да му помогне на Барт, ги забележа интелектуалните квалитети на малата Лиза. Лекарот му препорачал на Симпсонови приватно училиште за Лиза, кое сепак се покажало дека е економски надвор од нивните дострели. За да се занесе креативноста на девојчето, Хомер bought купи саксофон, со парите што ги издвојуваше за да купи климатик. Конечно, работите тргнаа добро за Барт, кој ја најде својата улога во училиштето, улогата на кловнот. Повторно, по завршувањето на раскажувањето на приказната, Хомер реши да ја купи Лиза нов саксофон наместо клима уредот за кој заштедуваше.

Сезона 9 еп 19 – Морнар Хомер

Откако скоро предизвика нуклеарна фузија, Хомер е отпуштен од централата и влегува во морнарицата. Истовремено, Барт му го прободува левото уво со обетка за да наликува на Милхаус. Сепак, Хомер не го одобрува гестот и го скара неговиот син, кој на тој начин му дава обетка. На бродот на подморницата на која му била доделена, Хомер случајно го протера капетанот Тенил, кој му доверил команда на возилото. По спроведувањето на чамецот во советските води, Хомер важи за предавник од страна на медиумите и неговата подморница е мета на други средства. По бомбардирањето, се создава дупка што Хомер успева да ја приклучи обетката на Барт и да ја донесе подморницата повторно на површина. Отпуштен во нечесност, Хомер успева да избегне други проблеми бидејќи судиите кои требаше да му судат се вмешани во многу други скандали.

Грифините

Сезона 13 Еп 13 – Доктор Ц и жените

Откако беше ангажирана на аеродромот, Мег е восхитувана од целиот персонал за нејзиниот шарм. Во меѓувреме, Кливленд работи како терапевт и ги советува Петар и Лоис за нивната врска.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 14 – Машина за време

Леонард купува временска машина преку Интернет, сценски додаток за филмот Човекот кој живеел во иднина (Машината за време) Момчињата ги блокираат скалите за да ја преселат дома, не можејќи да го претепаат Пени, кој пристигнува доцна на работа; девојката се лути особено на Леонард, обвинувајќи го дека е дете. Леонард потоа одлучи да се ослободи од сите негови колекционерства додека неговите пријатели се обидуваат да го обесхрабрат. Шелдон се расправа со Пени, истакнувајќи ја својата loveубов кон полнети животни и девојката му се извинува на Леонард кој, откривајќи дека има ново момче, се враќа во вообичаениот живот. Конечно, Шелдон, после кошмар, реши да се ослободи од временската машина.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!