Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 5 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 5 септември.

Денес, 5 септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Пичиоти со камшикување

Лиза открива дека е анемична и, препорачана од Дорис, придружник на кафетеријата, почнува да јаде инсекти. Тој поставува фарма на трева дома, но кога ќе сфати дека јадењето инсекти е како јадење месо, тој одлучува да ги ослободи. Во меѓувреме, Тони Цичионе (Фат Тони), повикан да служи на жирито на суд, му го довери на Дан, сметководител, задача да ги намали трошоците и да ја води бандата додека е зафатен. Дан открива дека за да ги намали трошоците, тој мора да убие и некои мажи кои се премногу, но во клучниот момент, тој се плаши и не може да го стори тоа. Тој се довери во Хомер, кој, неволно, го активира убиството на инстинктот во Дан, и затоа се обидува на секој начин да го спречи да ги убива луѓето на Тони. Штом заврши должноста како граѓанин, Тони продолжи со команда на пикоти и Ден заврши со употреба на пиштолот на помалку смртоносен начин.

Расте едно дрво на Спрингфилд

На томболката Спрингфилд, Хомер победи на MyPad од кој никогаш не се одвојува. Кога MyPad паѓа и се распаѓа, Хомер е зафатен од очај и депресија. Нед Фландрија пристигнува и му кажува на Хомер дека на дрвото во градината се појави натпис: Надеж. Секој мисли на чудо, скоро божествен знак што служи наш за да откриеме малку ведрина и желба да живееме.

Грифините

Да го спасиме остригот!

За време на натпревар во мечболк меѓу пијаниот тим Остер и екипата на аптеките Голдман, Хораци е погоден од топката фрлена од еден противнички играч и умира. Неговиот бар, пијаниот остриги го превзема банката со која имал голем долг. Банката одлучи да го сруши остригот, но Петар и неговите пријатели прават сé што можат за да го избегнат тоа.

Теорија на Биг Бенг

Прекин на локомотијата

Откако бил ограбен од сè, Шелдон го повикува Леонард од Аризона да добие помош. Пријателот оди да го собере во придружба на Ејми, бесен што претходно не била информирана. Во меѓувреме, Бернадет добива Пени работа како претставник во неговата фармацевтска компанија.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!