Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 28 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 28 јуни.

Денес, 28 Јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 9 еп 24 – Ја изгубивме нашата Лиза

За да го доведе Барт во собата за итни случаи, Марге не може да ја придружува Лиза да види изложба во музејот Спрингфилд на последниот ден од изведбата. За да не ја промаши изложбата, Лиза успева да ја убеди Хомер да и ’даде дозвола да го земе автобусот. Додека Хомер ја сфаќа грешката што ја направил, Лиза се губи на место што не го знае. По неколку перипетии, Хомер ја следи неговата ќерка, но предоцна за настапот. Како и да е, Хомер и Лиза влегуваат во музејот среде ноќ, каде откриваат дека еден од античките експонати што се прикажува е всушност музичка кутија.

Сезона 9 еп 25 – Ризична loveубов, огнен патос

Хомер и Марџ, во обид да ја вратат страста во сексуалниот живот, сметаат дека се чувствуваат особено возбудени само кога водат loveубов на места каде што може да бидат откриени од некој. Меѓутоа, еден ден, кога двојката ќе замине во мелницата за минигалф, работите се зголемуваат, кога сите клиенти се iousубопитни за звуците што доаѓаат од внатрешноста на мелницата. Хомер и Марџ успеваат да излезат без да бидат видени од миниголфот, но на крајот завршуваат на средина на теренот на стадион среде натпревар, со резултат да бидат овековечени и во весниците од следниот ден. Во меѓувреме, Барт и Лиза откриваат алтернативен крај на филмот Казабланка.

Грифините

Сезона 13 еп 16 – Човекот на моментот

По гледањето на емисијата наречена Човекот на моментот, Петар одлучи да ги собере сите граѓани на Кхагог да го рекреираат тоа шоу каде што секој може да се смее и да се шегува, навредувајќи го Петар. Но, откако ќе достигне одредена граница, Петар се чувствува навреден од сите реченици што му наштетија и реши да си замине. Неколку дена подоцна, Петар започнува да се дружи со четири жени кои озборуваат и се смеат зад Лоис.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 17 – Фактор на мандарина

Пени раскинува со своето момче, откако ги напиша деталите за нивниот сексуален живот на својот блог. Во меѓувреме, Шелдон бара од Хауард да го научи мандарински кинески, убеден дека кинескиот ресторан во близина подготвува пилешко од мандарина со портокали. Леонард конечно најде храброст да го замоли Пени да излезе со него и таа прифаќа; но и двајцата се загрижени што овој датум може да го уништи нивното пријателство и да побараат мислење од Шелдон, кој со парадокс („мачката на Шредингер“), објаснува дека потенцијално закажувањето може да биде и добро и лошо и, сè додека не излезат , тие можеби не знаат како ќе оди прво. Кога Леонард доаѓа да го избере Пени, тој страсно ја бакнува, правејќи ја да разбере дека „мачката е жива“ и тие одат во кинескиот ресторан, а потоа веднаш заминуваат да го видат Шелдон кој со својот макароничен кинески се жали на сопственикот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!