Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 22 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 22 јуни.

Денес, 22 Јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 9 еп 20 – Проблеми со трилиони долари

Со цел да ја испорача даночната пријава навреме, Хомер ја пополнува формата со глупости и лаги, но е уапсен за измама. Меѓутоа, ФБИ му дава шанса на Хомер ако успее да ја задржи сметката од трилиони долари што е во рацете на Монтгомери Брнс. Преправајќи се дека е новинар, Хомер успева да се пробие во куќата на Бурнс, кој безгрижно му ја покажува банкнотата, а веднаш е уапсен од агентите на ФБИ кои ја рација неговата вила. Како и да е поканет за неговиот гест, Хомер потпомогнат од Смитхерс му помага на Бурнс да избега под авион и трите земји во Куба, каде што ги ограбуваат банкнотите од самиот Фидел Кастро. Епизодата завршува со тоа што тројцата на сплавот се вратија во Соединетите држави, и со Бернс кој има намера да ги поткупи судиите за да се спаси од правдата.

Сезона 9 еп 21 – ТГ момци

Барт го носи скејтот на училиште, но користејќи го за време на рекреација, го разбеснува Вили градинарот, кој го киднапира. Барт за одмазда внесува желе пченка во џебот на портокалот низ огништето. Неверојатната количина крем пченка предизвикува да пукне куќата на Вили, која одеднаш се наоѓа како бездомник; со ова, градинарот се колне за одмазда на Барт. Во меѓувреме, Лиза станува презентер на програма за новости посветена на децата, во рамките на шоуто на кловнот Крусти. На почетокот Барт се занимава со спортски вести, но заради неговиот успех тој е промовиран во ко-домаќин. Барт започнува да издава серија извештаи за човечки случаи, кои ја зголемуваат сентименталноста на луѓето, стануваат многу популарни, правејќи ја Лиза многу alубоморна на својот брат. За да го стави својот брат во стискање, Лиза се обидува прво да го имитира, а потоа му испраќа лажна писмо во кое вели дека е имигрант кој го изгубил својот дом. Отиден на местото на настанот да го интервјуира, Барт се најде лице в лице со градинарот Вили на кого Барт ја уништи куќата на почетокот на епизодата. Вили го напаѓа Барт и да го спаси Лиза интервенира која го придвижува градинарот, со истите техники научени од Барт за време на неговите услуги.

Грифините

Сезона 13 еп 8 – Тој идиот на нашиот Брајан

Брајан реши да и помогне на Мег за тест и ја заменува на училиште. Кога резултатите доаѓаат, тој открива дека има добиено низок степен и е убеден дека не е толку интелигентен како што мисли, па Петар реши да го убеди да верува дека не да се биде толку интелигентен може да биде корисно.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 13 – Претпоставките за теглата за колачиња

Момчињата одлучуваат да учествуваат на турнир по физика, но Шелдон се покажува премногу за време на тестовите, а другите го исклучуваат од тимот. Навреден, тој одлучува да формира свој тим и да се натпреварува против своите пријатели. Момчињата, на кои им е потребен четврт член, побара од Лесли Винкл да им се придружи; таа првично одбива, но потоа прифаќа кога ќе дознае дека ќе го предизвика Шелдон, кој честопати се забавуваше со своето истражување. На турнирот екипата на Шелдон губи затоа што момчето, надвор од гордост, не го прифаќа одговорот на последното прашање што го дадоа голманот, неговиот соиграч и поранешен физичар во поранешниот Советски сојуз, што се покажува како точно.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!