Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 17 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 17 јуни.

Денес, 17-ти јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 9 еп 11 – Секој пее секој

Хомер изнајмува западен филм кој, според негово разочарување, се покажа како мјузикл. За да го утеши Хомер, семејството го потсетува дека во минатото имал и многу забавно пеење и танцување и дека покрај него сите луѓе на Спрингфилд, а епизодата се претвора во мјузикл. Дури и Змија ја рација куќата Симпсон како пее и танцува.

Сезона 9 еп 14 – Детско комбе

Додека патувал на училишно патување, минибусот управуван од Ото Диск има несреќа, поради децата во авионот и паѓа од мост. Во водата, децата успеваат да пливаат во оддалечено островче, каде единствените резерви што ги имаат се оние што ги донеле од автобусот. Лиза препорачува резерви за јадење во умерени количини, бидејќи тие може да бидат единствени некое време, но следното утро фрижидер торбата се најде празна. Информациите водат да веруваат дека Милхаус јадела сè, а единствените што веруваат во нејзината невиност се Лиза и Барт. Трите момчиња бегаат од другите лути деца, криејќи се во пештера, каде се наоѓа дива свиња, вистински виновник за исчезнувањето на храната. Момчињата успеваат да ја убијат дивата свиња и да се хранат со неа, освен Лиза, која претпочита да ја лиже тињата на карпите од кои се храни животното, бидејќи таа е вегетаријанец. Во меѓувреме, Хомер започнува со Интернет бизнис, но е уништен од Бил Гејтс.

Грифините

Сезона 13 еп 4 – Брајан професионалец

Брајан има несреќа и ги крши сите заби. Откако ќе се изврши операција, излегува со заслепувачки и совршен пакет заби. Откако бил забележан од агент за недвижнини, Брајан ја прифаќа задачата на агент за недвижнини, но се наидува на проблеми со Quagmire кога го натера да купи депонија, со што тој верува дека станува збор за луксузен мансарда.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 Еп 10 – Падот на Лобенфелд

Пени има учество во мјузикл, но знаејќи колку е во ред мера, Леонард лаже да избегне да ја види за да не ги повреди чувствата. Шелдон се грижи дека лагата на неговиот пријател не може да издржи, па затоа се осврнува на уште покомплицираната лага за неговиот братучед со лажни зависници. Шелдон станува толку опседнат со кредибилитетот на својата лага што убедува физички колега, кој студирал театар на колеџ, да ја игра својата братучетка, правејќи го Пени залак. На крајот, Леонард сепак треба да ја следи видеокасетата со толкувањето на Пени.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!