Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 21 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 21 јуни.

Денес, 21-ви јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 9 еп 16 – Мамење измамени

Бое запознава девојка, Рене, која изгледа дека е заинтересирана за него. Мажот почнува да троши многу пари на врската, сè додека не истече од својата сметка. За да собере пари, тој одлучи да го измами своето осигурување, симулирајќи ја кражбата на неговиот автомобил. Бое добива соучесништво на Хомер, но е уапсен додека симулира кражба на автомобилот. Со пари за осигурување наместо да плати кауција на Хомер, Бое би сакал да го однесе Рене на Хаваи. Но, кога Рене ја открива вистината, таа ја раскинува врската. Во меѓувреме, Хомер, кој успеа да избега, се спротивставува на Бои во клубот, кој сепак Бо го запали да добие повеќе пари од осигурувањето. Двајцата ја губат свеста од пушењето и се спасени од Барни Гумбл. На крајот двајцата повторно станаа пријатели, а Хомер му дозволува на Бое привремено да управува со барот во неговиот дом.

Сезона 9 еп 18 – Винчестерчино

Марџ сфаќа дека малиот Ралф, син на комесарот Винчестер нема пријател, и го присилува Барт да игра со него. Првично изнервиран, Барт наоѓа интерес за пријателство со Ралф кога открива дека неговиот татко има универзален клуч, со кој може да има пристап до која било зграда. Среде ноќ, Барт и Ралф истражуваат разни места за да играат, сè додека не влезат во стар напуштен затвор. Откако е внатре, Барт ја наоѓа електричната столица и се обидува да го активира за да види дали сè уште работи. Следниот ден, градоначалникот Кимби, во живо на телевизија по повод повторно отворање на затворот, се качува на електричен стол за да им покаже на граѓаните како работи со симулирање на извршување (не се свесни дека тие биле вратени во функција од двете момчиња) и ги прашува неговите асистенти да не интервенира, дури и ако неговите страдања се чинеа реални. За да се запре демонстрациите, Барт и Лиза испраќаат ракета за играчки со порака до затворот, но таа завршува во нуклеарната централа Монтгомери Брнс. Вториот ја исклучува струјата во електроцентралата, едноставно затоа што сфатил дека ја обезбедил услугата бесплатно, со што се спасува животот на градоначалникот.

Грифините

Сезона 13 еп 7 – Патници низ времето

Стиви и Брајан одлучуваат да му помогнат на Крис во приказна за задачата. Така, тие ја користат машината за време да му помогнат на Крис во неговото пребарување и, по серија патувања, тие се наоѓаат во Лондон во 1912 година на „Титаник“.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 Еп 12 – Реплицираниот град

Шелдон е завист на севернокорејскиот блудник за деца, што штотуку пристигна во лабораторијата и, губејќи ја вербата во своето истражување, одлучува дека неговата работа во физиката станала бескорисна. Во овој момент тој одлучи да има за цел Нобеловата награда за мир за решавање на конфликтите на Блискиот исток, под претпоставка за создавање точна реплика на Ерусалим во мексиканската пустина. Другите, уморни од однесувањето на Шелдон, решија да го одвлечат вниманието на младиот човек со тоа што ќе го натераат да размислуваат за девојчињата и, на неговата пријатна забава, тој заминува со еден од своите врсници. Шелдон продолжува со потрагата, додека другите се збунети во врска со тоа како момчето успеало лесно да најде девојче.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!