Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг на 15 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг на 15 јуни.

Денес, 15 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 9 еп 8 – Лиза скептикот

Лиза открива дека се гради трговски центар на местото каде што биле пронајдени предисториски артефакти. За време на ископувањата што сведочи Лиза, се наоѓа чуден скелет со коски што прават да се размислува за крилја, слични на оние на ангел. „Ангелот“, официјално во сопственост на Симпсонови, го користи Хомер како платена привлечност за жителите на Спрингфилд. Иако целиот град е убеден дека скелетот е навистина оној на ангел, Лиза е скептична и чека залудно научни анализи да го потврдат нејзиното верување. Кога градот ќе одлучи да се спротивстави на научниот центар, презаситен од скептицизам, излегува дека се појави натпис на скелетот на ангелот во кој се најавува дека ќе дојде крајот. Сите жители потоа се собираат на еден рид за да се молат, но на крајот целиот маневар ќе испадне дека е рекламирање на трговскиот центар.

Сезона 9 еп 9 – Неподвижна жена

На полициска аукција, Хомер победи на спортски автомобил кој му припаѓаше на Серпенте. Во меѓувреме, Марге, преку Лионел Хатц започнува да работи како агент за недвижнини за Имотот на црвен блејзер. Сепак, поради нејзината искреност, Марџ не може да добие резултати и за да избегне отказ, таа ја лаже Нед Фландрија, што го натера да купи куќа во која се извршени убиства. Сепак, во факт на вина, Марџ ја открива вистината на Нед, кој спротивно на очекувањата, докажува уште поинтузијастички за купувањето. Во меѓувреме, Змија, избега од затвор, се впушта во борба со Хомер за да го земе автомобилот, додека тој се вози. Борбата завршува со уривање на автомобилот против куќата на Фландрија, која е уништена. Фландрија се враќа да живее во неговиот стар дом, а Марџ е отпуштен од работа.

Грифините

Сезона 13 еп 2 – Книга на oeо

Питер му помага на Jо да го оствари својот сон да ја објави својата прва книга, а потоа тој станува писател кој му ја зема целата заслуга, а на oeо не му се допаѓа тоа. На крајот, Петар, намера да направи продолжение на книгата на Jо (т.е. Се надева верверица) уништува сè до таква мера што Петар и oeо се борат, но на крајот прават мир.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 8 – Експеримент за коктел

Рај ги запознава своите родители (поврзани преку веб-камера) со своите пријатели, но е презаситен со откривањето дека родителите се обидуваат да организираат слепи датум со пријател од детството, знаејќи дека тој не може да зборува со жени. Во меѓувреме, Пени исто така започнува да работи како шанкер за да заработи повеќе. Додека се обидуваат да направат коктели, момчињата откриваат дека по неколку пијалоци Рај всушност успева да разговара со жените, и сите заедно одлучуваат дека состанокот ќе биде во ресторанот каде работи Пени, па таа и другите можат да внимаваат на него . Сепак, однесувањето на Рај постепено станува непријатно, а на крајот девојчето заминува со Шелдон. Враќајќи се од ресторанот Рај, тој се обидува да објасни што се случило со родителите.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!