Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 16 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 16 септември.

Денес, 16 септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Еднаш се живее

Хомер сфаќа дека неговиот живот е монотон и дека можеби никогаш нема да се промени. За да го воспита, Марг го поканува еден стар шпански пријател на пенкалото на неговиот, Едуардо, со кого Хомер ги остварува своите соништа од детството, додека во основното училиште Спрингфилд се открива дека децата копираат. За да се реши проблемот, Лиза ги поканува сите ученици да потпишат кодекс на честа, според кој никој од нив нема да мора да копира. Но, Барт очигледно е во спротивност со дадениот збор и копира подеднакво. Лиза го принудува да се формира, а Барт завршува со казна крпа за крпеница.

Болките во трудот

За да избегне да биде со своите деца и да игра покер, Хомер лежи бесрамно на Марџ, давајќи her ја изговор да мора да работи. Исто така, на покер ги изневерува и секогаш ги победува своите пријатели. Една вечер, додека тој ја напушта коцката за коцкање, тој се среќава со Гретчен во лифтот, девојче кое треба да го роди синот сам. Хомер helps помага и Гретчен го нарекува бебето Хомер Јуниор. Хомер го носи детето на срце и го смета за свој син, тој има за него одредено внимание што никогаш не го имал за своите биолошки деца. Но, Марџ ја открива измамата на Хомер и го спречува дополнително да се запознава со Гретчен и малиот Хомер Јуниор.

Грифините

Проблеми со Петар

Петар добива унапредување за работа и станува одговорен за товарниот лифт на компанијата. Превземено од еуфоријата затоа што тој конечно може да се забавува со таков посакуван предмет, предизвикува несреќа и е отпуштен од работа. За да се справат со семејната криза, Петар и неговата сопруга си ги разменуваат улогите; Лоис оди на работа во супермаркетот и Петар се грижи за куќата. Но, ова сериозно влијае на неговата мажественост и неговиот сексуален живот може да продолжи само откако ќе ги врати работните и семејните рамнотежи.

Теорија на Биг Бенг

Одраз на шампањ

Додека Шелдон и Ејми ја снимаат последната епизода на „Ајде да се забавуваме со знамиња“, Леонард, Хауард и Рај се грижат за испразнување на канцеларијата на починатиот професор Абот. Во меѓувреме, Бернадет открива дека се плаши од нејзините колеги за нејзината злоба; ова откритие ја испраќа во криза.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!