Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг на 16 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг на 16 јуни.

Денес, 16 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 9 еп 12 – Барт-рингишпил

Лиза открива дека се гради трговски центар на местото каде што биле пронајдени предисториски артефакти. За време на ископувањата што сведочи Лиза, се наоѓа чуден скелет со коски што прават да се размислува за крилја, слични на оние на ангел. „Ангелот“, официјално во сопственост на Симпсонови, го користи Хомер како платена привлечност за жителите на Спрингфилд. Иако целиот град е убеден дека скелетот е навистина оној на ангел, Лиза е скептична и чека залудно научни анализи да го потврдат нејзиното верување. Кога градот ќе одлучи да се спротивстави на научниот центар, презаситен од скептицизам, излегува дека се појави натпис на скелетот на ангелот во кој се најавува дека ќе дојде крајот. Сите жители потоа се собираат на еден рид за да се молат, но на крајот целиот маневар ќе испадне дека е рекламирање на трговскиот центар.

Грифините

Сезона 13 еп 3 – Несакани ефекти

Питер и Лоис одлучуваат да отворат продавница за бисквити. За да се обиде да добие клиенти, Петар ангажира стриптизети, но Лоис не се спушта и конечно реши да ја вратат продавницата во банка што ги финансираше. Во меѓувреме, Стиви се опива бидејќи Брајан да го натера да заспие, го тера да пие капка алкохол, но потоа успева да го детоксицира.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 9 – Поларизацијата на Купер и Хофстадер

Леонард открива писмо во ѓубрето во кое се вели дека тој и Шелдон биле поканети на конференција за физичари за да презентираат некои истражувања што ги направиле заедно. Шелдон одбива да учествува, а потоа Леонард одговара дека ќе учествува сам. Создадена е солза меѓу двајцата кои Пени ќе се обиде да ги санира, сепак ситуацијата ќе ја влоши. На конференцијата Шелдон се појавува во публиката и се расправа анимирано со Леонард. Двајцата завршуваат на раце, додека Хауард ја снима сцената на неговиот мобилен телефон и го прикачува видеото на YouTube.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!