Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 14 јуни

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 14 јуни.

Денес, 13 јуни, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 9 еп 6 – Artвезда на фудбалот Барт

Откако дознале дека многу деца во градот се дебели, граѓаните на Спрингфилд ги запишуваат своите деца на фудбалски тим, вклучувајќи го и Барт. Тренер на тимот е Нед Фландерс, кој сепак ја напушта својата улога, откако се исмејуваше од Хомер, кој за возврат ја презема функцијата. За да ја надомести грубината што ја имаше татко му кон него, Хомер го третира синот Барт на крајно повластен начин, со што го прави четвртфиналето на тимот, на местото на најталентираниот Нелсон Мунц, и правејќи го тимот да изгуби поени. Евентуално Хомер ќе ги постави работите како што треба, а екипата ќе го освои првенството.

Сезона 9 еп 7 – Двете дами Нахасапемапетилон

Откако Марџ го запиша Апу на аукција за ергени, многу жени покажуваат дека се заинтересирани за мажот. Сепак, по некое време Апу добива писмо од неговата мајка, која го советува да сака да сака да се ожени со него, со жената избрана за него, кога тој беше уште дете. Додека не се омажи за странец, Апу ја тера неговата мајка да верува дека е во брак со Марџ, додека Хомер оди да живее во пензионерскиот дом. Меѓутоа, наскоро, измамата е откриена и мајката на Апу почнува да го подготвува бракот за нејзиниот син. Првично во депресија, Апу ќе се премисли кога ќе открие дека Манџула, жената избрана за него, е убава.

Грифините

Сезона 13 еп 1 – И на крајот се среќаваат

Во овој специјален кросовер со Симпсонови 45 минути, двете најпосакувани американски семејства од последните 20 години конечно се среќаваат: меѓу разни гаќи, цитати и повеќе фанови ќе се најдат пред Стјуи кој го идолизира Барт (кој, сепак, контрадикторно не се согласува среќно) , се повеќе несигурна Мег помогната од „психологот“ Лиза, Петар кој се чини дека ја нашол својата совршена мимеза во Хомер и конечно Марџ, Лоис, Крис и Брајан кои се „страничното јадење“. Но, нешто нема да помине помеѓу Питер и Хомер.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 1 еп 7 – Парадоксот на равиолите на пареата

Промискуитетниот пријател на Пени, Кристи пристигнува во градот и Хауард го проба. Без него, Пени го зазема своето место во игра на Хало 3, предизвикувајќи голема вознемиреност во Шелдон, бидејќи девојчето игра многу добро. Во меѓувреме, Хауард го поканува Кристи да живее со него (и неговата мајка) и оваа врска му трае цело време. Шелдон е шокирана од недостатокот на четврти член во групата и е уште по шокиран кога го покани Пени повторно да го игра Хало, но таа ја одбива понудата да оди во танцување. Мислејќи дека тие се распаѓаат како група, момчињата одат да разговараат со Хауард и кога ќе пристигнат во неговата куќа, го слушаат Кристи како се расправа со мајката на Хауард и потоа заминуваат. Така, Хауард, сам сам, повторно се враќа кај пријателите да игра Хало.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!