Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 15 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг 15 септември.

Денес, 15 септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Стравот го прави деведесеттиот XXIV

ШАСИСОТ ВО СВОЈОТ: првата епизода е структурирана по редовите на детските книги на д-р Сеус, сите во рима: тоа е Ноќта на вештерките, а Хомер-Грасотоло-Нел-Капело ги носи трите деца на разни авантури. ШУДЕР: Барт е обезглавен и главата му е зашиена на телото на Лиза. Обидот да и се отсече главата на нејзината сестра да ја добие горната рака над нејзиното тело, не успева, а таа се наоѓа со главата прикачена на телото на Селма.МОНСЕРИ, НЕ ЛИЦЕРИ: Хомер и Марџ се во циркусот чудовиште во Барнсум. Хомер-Форзуто открива дека Бое има прстен со смарагд што може да му овозможи да го напушти тој циркус со Марџ и да отиде во поубав. Затоа, заговор да се омажиш за Бое и Марџ, убиј го Бо и украде го прстенот. Но, неговиот план не оди точно како што се надевал.

Четири жали и погреб

Епизодата се отвора со погребот на Чип Дејвис, јасен упат на Марсија Валас, гласот на учителот Капрапал, кој почина во октомври 2013 година. За време на погребот, сите размислуваат за своите жалење. Марџ верува дека расилноста на Барт се должи на фактот дека таа за време на бременоста ја слушала музиката на Кис, Хомер жали што продал акции на „Епл“ за да купи топче за куглање, а господинот Барнс жали што не го испочитувал барањето на жената дека сакал да се ожени, Лила. Во меѓувреме, Барт прави рудиментарен балон со топол воздух за да направи шега, но тој ја губи контролата и ризикува да умре. Тој е спасен благодарение на топката за куглање на Хомер.

Грифините

Првиот Божиќ без Брајан

Божиќ доаѓа и Петар се обидува на секој начин да го доведе Картер во Божиќниот дух. Стиви, од друга страна, е многу тажна затоа што ова ќе биде првиот Божиќ без Брајан. Но, со помош на Вини, таа успева да се врати благодарение на временската машина и да го оживее моментот пред смртта на Брајан и да го спаси.

Теорија на Биг Бенг

Отстапување на септумот

Леонард реши да се изврши операција за да се поправи носната преграда, но Шелдон остро се спротивставува на операцијата. Во меѓувреме, родителите на Рај, на прагот на четириесет години брак, му соопштуваат на својот син дека имаат намера да го разделат.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!