Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг на 1 јули

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг на 1 јули.

Денес, 1 јули, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Футурама и смешна серија Теорија на Биг Бенг, чии нови епизоди се достапни за преглед на понатаму Бесконечност, дигиталната платформа на Mediaset.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сезона 7 еп 8 – Мајка Симпсон

Хомер, за да избегне да работи во сабота, организира трик за симулирање на сопствената смрт. Операцијата е толку успешна што секој навистина верува дека е мртов. Кога реши да оди во изборната единица за да ги исправи работите, Хомер ја запознава својата мајка за која веруваше дека е мртва. Всушност, нејзината мајка мораше да избега од својот дом 25 години порано, бидејќи таа беше барана од страна на ФБИ, бидејќи учествуваше во протестните групи против бактериолошко војување и лабораториите на Бернс. Второто ја препознава, сеќавајќи се дека таа е таа што ги уништи нејзините лаборатории и се обидува да ја уапси на секој начин. На крајот, мајката на Хомер успева да избега, оставајќи го само својот син.

Сезона 7 еп 11 – Марџ не биди горд

Барт сака нова видео игра за Божиќ, но немајќи пари, тој одлучува да го украде од супермаркетот, гледајќи дека другите момци прават продавница. Сепак, инспекторот за супермаркети, Дон Бродка, го гледа тоа и ги предупредува родителите за фактот, оставајќи порака на нивната телефонска секретарка; тој, исто така, наредува Барт да не се врати во супермаркетот за време на Божиќната сезона, заканувајќи се дека ќе го испрати во реформатор. Како и да е, Барт пристигнува дома пред неговите родители и се осигура дека не ја слушаат пораката. Сепак, Марџ реши да се обрати за традиционалната семејна фотографија токму во супермаркетот во Бродка, кој, повторно гледајќи го Барт, им кажува сè на своите родители. Хомер, но особено Марџ, ќе биде многу разочаран од она што се случи и очигледно ќе започне да го превиди Барт. Полн со каење, Барт се враќа во супермаркетот за да купи Божиќен подарок за неговата мајка, насмеана фотографија од него, која е принудена да му ја даде однапред, но Марџ е преместена, па затоа и однапред му дава подарок, видео игра различно од она што Барт го сакаше, но вториот го прифаќа како и да е.

Грифините

Сезона 12 еп 1 – Кој бара наоѓа

За време на семејна вечера во ресторанот, еден од келнерите му кажува на Стиви дека картата за богатства на неговиот плакета е всушност вистинска мапа што води кон богатството скриено од Мајлс Мускет, митскиот основач на Quahog. Петар е воодушевен од историјата и одлучи да започне лов на богатство.

Со копање, Петар навистина наоѓа градите, во кои има и други индиции за да го достигне богатството. Иако Брајан сугерира да се чува во тајност, Петар веќе го кажал наоколу, предизвикувајќи лов на богатство што го вклучува целиот град и ќе ги постави членовите на семејството Грифин едни против други. На крајот се испоставува дека богатството е купон кој истекол 6 години.

Теорија на Биг Бенг

Сезона 2 Еп 3 – Варварската сублимација

Пени се чувствува фрустрирана од нејзините постојани неуспеси, како што не може да ја однесе актерската кариера надвор од теренот и да не копира шест месеци; Бидејќи нејзината врата е заклучена, Шелдон ја поканува во нејзиниот стан додека чека да пристигне браварот. Девојчето е заинтригирано гледајќи како игра онлајн видео-игра (Возраст на Конан), станувајќи самата вработена. Во наредните денови Пени го мачи Шелдон за да и помогне да ги надмине различните нивоа (да влезе во нејзината соба ноќе) и, да игра, е отсутен од работа; во тој момент, Шелдон, сфаќајќи дека Пени треба да си го одземе животот назад, создава профил на страницата за датира, а потоа ја запознава со она што смета дека треба да биде нејзиното идеално момче, но Пени дури и не забележува . Девојчето ќе ја надмине оваа зависност сам, преплашена од тоа што навистина прифатила виртуелен датум со Хауард.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!