Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг на 14 септември

Заговори од Симпсонови и Теорија на Биг Бенг на 21 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Заговори од Симпсонови, Грифинс и Теорија на Биг Бенг на 14 септември.

Денес, 14 септември, ќе видиме по вообичаеното закажување со Sport Mediaset ново состанок со цртаните филмови и ТВ-емисии што ги сакаат најмладите и не, тоа е Симпсонови, Грифините и смешна серија Теорија на Биг Бенг.

Еве ги парцелите на епизодите што ќе ги видите на етерот денес:

Симпсон

Сагата на Карл

Хомер, Бо, Лени и Карл играат лотарија и победуваат. Тие одлучуваат да фрлат голема забава, но Карл, кој понуди да заработи пари во победничките пари, никогаш не се враќа. Оставете белешка во која се вели дека отишол дома. Со некои потешкотии, пријателите откриваат дека тој е по потекло од Исланд. Па тие одат во Исланд и дознаваат дека Карл украл пари од добивките за да ја купи страницата што недостасува на неговата семејна сага, што треба да ја докаже невиноста на неговите предци: тие всушност биле обвинети дека давале пред варварите со уништување и грабежи градовите. Но, кога пријателите ја дешифрираат исчезнатата страница, тие откриваат дека предците биле уште полоши отколку што се замислиле: всушност, покрај приносите пред непријателите, тие дури им помогнале и во грабежот и уништувањето. Хомер, Бо и Лени сепак се решени да му простат на својот пријател и, пред населението на Рејкјавик, ги наведуваат сите мали за да …

Воз со воз

Тоа е годишнина од десетгодишниот брак на Хомер и Марџ, а Хомер реши да и ја даде на сопругата, при што giving приреди изненадување, возење со воз во трговски центар на кој ја прославија првата годишнина. Возот е затворен, а Хомер го даде за да го обнови. Во меѓувреме, Марџ, сакајќи да нарача слатки за Хомер на Интернет, не е во ред и завршува на страницата за дружење за брачните двојки во криза. Со тоа е контактирана од Бен, човек со кого има афинитети за вкусови, додека верува дека Хомер ја заборавил годишнината. После некое недоразбирање, Хомер се појавува на денот на годишнината со пенливиот воз и Марџ разбира уште еднаш дека нивната loveубов е посилна од било што.

Грифините

Музички хармонии

Питер и Квагмер откриваат дека имаат одличен музички талент и одлучуваат да се предложат себеси како дуото. Морт се нуди како свој менаџер. Но, кога ќе започнете да го гледате успехот и една важна компанија за рекорди им нуди на двајцата договор и турнеја, сè драстично се менува. Питер го отпушта Морт без комплименти, заминува на турнејата оставајќи го семејството непосредно пред Денот на благодарноста, а моето пријателство со Квагер е ставено на тест.

Теорија на Биг Бенг

Еквивалентност на танцот

За да го откажат жалењето што не уживаа во училишниот танц на крајот на годината, Ејми и Бернадет решија да организираат еден од своите. Но, Стјуарт се појавува во друштво на братучедот на Хауард како го разголува бесот на Хауард.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!